Latvijas čempione futbolā "RFS" otro reizi trīs gadu laikā iekļuvusi Eirokausu izcīņas pamatsacensībās, ko līdz šim pazinām kā grupu turnīru, bet no šīs sezonas kā līgas fāzi. Rīdzinieki nodrošinājuši vismaz sešas augsta līmeņa starptautiskas spēles arī rudenī un ziemas sākumā.

Trešdien Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas spēlē "RFS" savā laukumā ar 7:0 sagrāva Andoras čempioni "Santa Coloma", divu spēļu summā uzvarot ar iespaidīgo 9:0. Rīdzinieki kā minimums ir garantējuši dalību Konferences līgas pamatsacensībās, taču pret Kipras čempioni Nikosijas "APOEL" vēl pacīnīsies par iekļūšanu līmeni augstākās Eiropas līgas pamatturnīrā.

Pārsteidza arī sevi

Atbildes mačā uzvarētāju rindās izceļams Jānis Ikaunieks, kurš jau līdz spēles 22. minūtei bija guvis trīs vārtus. "Eirokausos "hat-trick" man ir pirmo reizi, virslīgā ir gadījies arī pokers (četri vārti).

It kā nekas jauns nav, bet spēlē par iekļūšanu Eirokausu nākamajā fāzē un "hat-trick" jau pirmajās 30 minūtēs tas tomēr bija pārsteigums arī man pašam.

Lai arī rezultāts graujošs, neteiktu, ka bija viegla spēle. Latvijas futbolam šis ir liels panākums, jo būs labas spēles ar augsta līmeņa futbolu," kopā ar komandu priecājās Ikaunieks. Pacilāts pēc mača bija arī rīdzinieku galvenais treneris Viktors Morozs. "Mums atkal būs rudens futbols. Kvalifikācijas pārvarēšana bija viens no mūsu komandas šā gada mērķiem, un tagad minimumu esam izpildījuši. Atbildes mačā mēs dominējām no pirmās līdz pēdējai minūtei. No malas izskatās, ka bija viegli, bet aiz visa tā ir ieguldīts ļoti liels darbs. Pats negaidīju, ka būs tik viegla uzvara, un iepriekš kļūdījos, sacīdams, ka Andoras čempioni Latvijas virslīgā varētu cīnīties par medaļām. No otras puses, mēs paši šādu uzvaru sagādājām ar ļoti labu spēli, jo Eirokausos neviens neko tāpat nedāvina," tā treneris.

Iespēja tikties ar grandiem

Mēdz teikt, ka apetīte aug ēdot, un tā ir arī "RFS" gadījumā, kas apņēmusies pirmo reizi tikt pēc spēka otrā nozīmīgākā klubu turnīra – Eiropas līgas – pamatsacensībās.

"Protams, tagad mērķis ir Eiropas līga, ja ir tāda iespēja, tā jāizmanto, jo tur tomēr ir cits, krietni plašāks futbola tirgus, augstāks komandu līmenis, un mēs gribam par to pacīnīties.

"APOEL" ir meistarīga komanda, taču centīsimies sasniegt pozitīvu rezultātu arī pret viņiem," sola Ikaunieks. Spēlēšana Eiropas līgā sola arī finansiālus bonusus. "RFS" šosezon par dalību Eirokausos, kurus sāka Čempionu līgas kvalifikācijā, jau ir nodrošinājusi kā minimums 3,96 miljonu eiro maksājumu no UEFA, taču, pārspējot kipriešus un tiekot Eiropas līgas pamatsacensībās, šī summā pieaugtu vēl par 1,17 miljoniem eiro. Piedevām tā būtu iespēja tikties ar kādu no Eiropas klubu futbola lielajiem vaļiem, jo šosezon Eiropas līgā spēlēs Mančestras "United", Totenhemas "Hotspur", "Roma", "Lazio", "Lyon", Bilbao "Athletic" un Frankfurtes "Eintracht". Turklāt Eiropas līgas pamatsacensībās katrs klubs aizvadīs pa astoņām spēlēm, pa četrām mājās un viesos, kamēr līmeni zemākajā Konferences līgā būs sešas spēles. Atšķirība no iepriekšējiem gadiem ir tāda, ka Eirokausos šosezon vairs nebūs grupu turnīru, bet visas komandas būs vienā katlā un tiksies ar attiecīgi astoņām vai sešām pretiniecēm, atkarībā no turnīra, kurā piedalīsies. Ja rīdzinieki spēlēs Eiropas līgā, tad pēdējie mači notiks jau nākamajā gadā – janvāra beigās, bet Konferences līgā pēdējā spēle būs neilgi pirms Ziemassvētkiem.

Jau rīt "RFS" aizvadīs Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēli pret "Valmieru", nākamajā ceturtdienā Rīgā pirmā spēle pret "APOEL", bet vēl pēc trim dienām ļoti svarīgs mačs virslīgā, viesos tiekoties ar galveno konkurenti "Rīgu". Cerams, ka, cīnoties trīs frontēs, "RFS" pietiks spēka.