Piektdien, 31. maijā, militārajā bāzē "Ādaži" notika svinīgā izlaiduma ceremonija – 245 valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma karavīri pabeidza 11 mēnešu ilgo dienestu.

Atkalsaredzēšanās prieks.
Drosmes un pašaizliedzības paraugs
Pirmie valsts aizsardzības dienesta brīvprātīgie karavīri beidz dienestu
Reklāma

Karavīrus sveica Nacionālo bruņoto spēku vadība, tuvinieki un valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Ministru prezidente Evika Siliņa un aizsardzības ministrs Andris Sprūds. Valsts prezidents savā uzrunā teica paldies karavīriem par to, ka pagājušajā gadā uzdrošinājās, nenobijās un pieteicās, paldies komandieriem, virsniekiem un instruktoriem, kuri spējuši no cilvēkiem bez jebkādas militārās pieredzes izveidot karavīrus, un paldies vecākiem, tuviniekiem, draugiem, kuri arī varbūt sākumā nedaudz šaubījušies par bērnu izvēli. "Paldies, ka uzticējāties savu bērnu izvēlei un ka uzticējāties bruņotajiem spēkiem un valstij!" sacīja E. Rinkēvičs.

Piektdien, 31. maijā, militārajā bāzē "Ādaži" notika svinīgā izlaiduma ceremonija.

"Aizejot no dienesta vai drīzumā pārejot profesionālajā dienestā, daudzi jums jautās – kā gāja? Jūs būsiet mūsu bruņoto spēku vēstneši ārpus bruņotajiem spēkiem. Stāstiet, kā ir. Iedrošiniet! Un varbūt kādā brīdī stāstiet arī par to, kas būtu jāuzlabo. Tas mums visiem ir svarīgi," piebilda Valsts prezidents.

Puse no dienestu pabeigušajiem jauniešiem izvēlējušies turpināt dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds sacīja: "Jaunie karavīri šodien ieies Latvijas vēsturē kā pirmie, kas kā brīvprātīgie pieteicās aizsardzības dienestā. Tādēļ šis izlaidums ir drosmes un pašaizliedzības paraugs citiem. Daudzi spers soli tālāk. Man ir patiess gandarījums, ka gandrīz puse jauniešu izvēlējušies turpināt dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos un kļūs par profesionālā dienesta karavīriem."

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus līdz šā gada 15. jūnijam brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienestam, lai 11 mēnešu ilgās apmācības uzsāktu 2025. gada janvārī. Šajā iesaukumā plānots iesaukt 210 personas.

Aptauja

Kā jauniešiem vislabāk būtu iepazīt Eiropas vērtības?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.