Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Rīgā ar pamatīgām grūtībām pieveica Norvēģiju (2:1). Par mača varoni kļuva 22 gadus vecais vārtsargs Artūrs Šilovs, kurš atvairīja 20 pretinieku metienus, glābjot komandu spēles noslēdzošajā trešdaļā, kad norvēģiem piederēja pārsvars.

Norvēģi allaž mums bijuši ciets rieksts, lai gan bilance ir pozitīva – pasaules čempionātos līdz šim 13 savstarpējās spēlēs Latvija uzvarējusi deviņas reizes, nu izcīnot arī desmito panākumu. Tāpat kā pirms gada Tamperē (3:2), arī šoreiz Latvija iemeta par ripu vairāk. Pirmajā periodā cīņa līdzīga, mājiniekiem gan grēkojot ar disciplīnu un nopelnot trīs noraidījumus. Otrajā trešdaļā jau dominēja Harija Vītoliņa trenētie puiši, Rodrigo Ābolam realizējot skaitlisko vairākumu (Latvijai pirmo reizi turnīrā!), bet 39 sekundes vēlāk Tomam Andersonam pārsvaru dubultojot.

Drīz vien, spēlējot piecatā pret trim norvēģiem, bija lieliska iespēja pārsvaru palielināt, taču lielais vairākums (1:42 minūte) tika pilnībā izniekots, bet norvēģi vienā no retajiem pretuzbrukumiem savu iespēju garām nelaida, Ludvigam Hofam izmantojot izgājienu divatā pret vienu aizsargu (norvēģiem tas bija vienīgais metiens visā trešdaļā). Noslēdzošās 20 minūtes bija trakas, norvēģi bija ātrāki, beigās praktiski dzīvoja pa mūsu zonu un tikai Šilova pārliecinošā spēle glāba Latviju no punkta zaudēšanas.

"Bija kļūdas, taču otrajā periodā dominējām, lai gan ielaidām vienu golu. Kontrolējām spēli, taču bija arī atslābums. Galvenais ir trīs punkti tabulā, esam priecīgi un ejam tālāk. Norvēģiem bija jāatspēlējas, mums jānotur rezultātu, kas nav viegli, tomēr beigās izturējām arī divas minūtes mazākumā. Pašaizliedzība bija līmenī, visi cīnījās, bloķēja, atdeva visu, ko varēja," par uzvaru gandarīts bija aizsargs Kristaps Zīle, kurš uzskatīja, ka spēles beigās viņam noraidījumu iedeva nepelnīti.

"Ilgi gaidīti vārti un vēl uzvaru nesošie, kas var būt labāks pasaules čempionātā savās mājās.

Ronalds (Ķēniņš) ievilka ripu zonā un atdeva tādu piespēli, pēc kuras atlika tikai trāpīt pa ripu, jo vārti bija tukši. Neiesākām tik labi kā pret čehiem, otrajā trešdaļā dominējām, vajadzēja iemest vēl dažus golus, tad beigas nebūtu tik nervozas, taču uzskatu, ka labākā komanda šodien uzvarēja. Norvēģi atguva otro elpu, viņiem ir laba komanda pat ar desmit debitantiem. Rezultātu noturēt vienmēr ir grūtāk," atzina Toms Andersons.

Latvijas hokejistiem uzvara pasaules čempionāta mačā ar Norvēģiju.

PASAULES ČEMPIONĀTS

B grupa

Latvija – Norvēģija 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Vārti: 23:14 Ābols (Balcers, Daugaviņš, vair.) 1:0, 23:53 Andersons (Ķēniņš) 2:0, 34:20 Hofs (Salstens) 2:1. Vārtsargi: Šilovs – Haukelands. Metieni: 32:21. Skatītāji: 6872.

Šveice – Kazahstāna 5:0. Situācija: Šveice 9, Kanāda 8, Čehija 7, Latvija 5, Slovākija 4, Norvēģija 4, Kazahstāna 2, Slovēnija 0.

A grupa

Ungārija – Francija 3:2 (papildlaikā), ASV – Austrija 4:1. Situācija: ASV 12, Dānija 8, Zviedrija 8, Francija 4, Somija 4, Ungārija 2, Austrija 1, Vācija 0.

Čempionāta logo.

KONTEKSTS

Pasaules čempionātu hokejā no 12. līdz 28. maijam kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga. Latvijas izlases galvenais treneris ir Harijs Vītoliņš, asistenti - Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Artis Ābols, Peteri Nummelins un Raimonds Vilkoits. Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Latvijas hokeja izlases labākais sasniegums Pasaules čempionātos ir 1997., 2004. un 2009. gadā izcīnītā 7. vieta.