Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātā B divīzijā Skopjē Ziemeļmaķedonijā grupu turnīru noslēdza, sagraujot Albāniju (99:57).

Četrās spēlēs Latvijas jaunieši izcīnīja divas uzvaras un gaidīja savu likteni – ja vakara mačā Nīderlande zaudēja Šveicei, mūsējie iekļuva ceturtdaļfinālā, turpinot cīņu par trim ceļazīmēm uz A divīziju, ja ne – spēlēs par 9. – 16. vietu.

Albāņu grozā 41 punktu sabēra Freds Bagatskis, realizējot 10 no 14 tālmetieniem. Abos rādītājos sasniegts visu Latvijas izlašu rekords. Otrajā puslaikā Latvijas "zelta rokas" Ainara Bagatska dēls trāpīja visus piecus metienus no distances, tostarp arī ar pārkāpumu.

Uzvarā pār Somiju Freds iemeta astoņus no 13 tālajiem, bet vēl divās spēlēs precizitāte bija daudz sliktāka, līdz ar to ar 43,8 procentiem nav starp turnīra labākajiem snaiperiem, toties ar vidēji mačā gūtu 21 punktu ir trešais rezultatīvākais.

Oskars Strupovičs 2004. gadā U-18 izlases rindās iemeta deviņus tālmetienus. Nacionālās izlases rekordu ar septiņiem trāpījumiem dala Rihards Kuksiks, Dāvis Bertāns un Jānis Blūms, bet punktu rekordu (36) – Igors Meļņiks un Aigars Zeidaks.