Latvijas U-18 izlases basketbolistes Eiropas čempionātā astotdaļfinālā sagādāja patīkamu pārsteigumu, jo ar 72:59 uzvarēja Vācijas vienaudzes. Vakar cīņā par pusfinālu bija jāspēkojas ar favorīti Franciju.

Turcijas pilsētā Konjā notiekošajā junioru čempionātā A divīzijā savā apakšgrupā Rūdolfa Rozīša trenētā Latvijas izlase zaudēja Spānijai (50:78) un Serbijai (54:90), bet šīm spēlēm pa vidu pieveica Izraēlu (73:62). Astotdaļfinālā pretim nāca Vācija, kas spēles pirmajās 12 minūtēs, pateicoties auguma pārsvaram, panāca 22:11. Latvijas meitenes nepadevās un puslaika pārtraukumā rezultāts jau bija neizšķirts 31:31, savukārt spēles beigās pie rezultāta 52:54 veica izšķirošo izrāvienu, gūstot 11 punktus pēc kārtas. Uzvarētājām Madara Šmite guva 20, bet Estere Petrus – 19 punktus.

"Veiksme, karma vai kas cits, bet Vācijas komanda bija visizdevīgākās pretinieces pret aizsardzību, ko gatavojām.

Tas bija riskants variants, pārbaudes spēlēs mūs par to sodīja, tomēr, redzot, ka vācietes trīspunktniekus līdz šim meta ar 18% precizitāti, izšķīrāmies riskēt un tas attaisnojās. Kad spēles sākums mums neizdevās, bija svarīgi neatkāpties no spēles plāna un tikt vaļā no bailēm uzbrukumā. Izdevās iekosties un atspēlēties. Otrajā puslaikā vispirms nospridzināja Sanija Brikmane, tad Estere Petrus. Visas meitenes iedeva savu artavu un nopelnīja pozitīvas emocijas. Neslēpšu, ka pēc pārbaudes spēļu rezultātiem, turklāt uz čempionātu braucot bez divām līderēm, bija bažas, tāpēc kopā nopelnītais prieks ir vēl lielāks," gandarīts bija Rozītis. Latvijas U-18 izlases juniores Eiropas čempionāta labāko astoņu skaitā iekļuvušas piekto reizi. Līdz šim labākais sasniegums bijis divas reizes izcīnītā ceturtā vieta.