Pirmo reizi par Eiropas čempionēm basketbolā sievietēm kļuvusi Beļģijas izlase, kuru basketbola aprindās dēvē par kaķiem ("Belgian cats").

Beļģietes aizvadīja izcilu finālturnīru, izcīnot sešas uzvaras tikpat spēlēs. Grupā tika pieveiktas Izraēlas (108:59), Čehijas (84:41) un Itālijas (72:64) basketbolistes, ceturtdaļfinālā sagrauta iepriekšējā Eiropas čempionāta uzvarētāja Serbija (93:53), pusfinālā pārspēta Francija (67:63), bet finālā izcīnīta uzvara pret četrkārtējām Vecā kontinenta čempionēm spānietēm (64:58).

Fināls beļģietēm bija grūtākā spēle, jo neilgi pirms trešās ceturtdaļas beigām pretinieces bija vadībā ar +10 (38:48), taču atlikušajā laikā ar komandas līderes Emmas Mēsemanas, kā arī Kiaras Linskenas pūlēm spānietes ne tikai bija noķertas, bet arī apsteigtas.

Mēsemana finālā guva 24 punktus, tiekot atzīta par čempionāta vērtīgāko spēlētāju. Viņa ceturtdaļfinālā pret Serbiju kļuva par pirmo basketbolisti, kam Eiropas čempionātos izdevies tikt pie "triple-double", bet kopumā turnīrā guva vidēji 21,7 punktus spēlē, izcīnīja 8,7 atlēkušās bumbas un izdarīja 5,2 rezultatīvas piespēles.

Turnīra simboliskajā izlasē bez viņas iekļuva arī komandas biedrenes Žulī Alemāna un Žulī Vanlū, spāniete Alba Torensa un francūziete Sandrina Grudā.

Bronzas medaļas izcīnīja Francija, mazajā finālā pārspējot Ungāriju (82:68). Beļģija, Spānija, Francija, Ungārija, Serbija un Vācija nopelnīja ceļazīmes uz Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvijas izlase, kas turnīra ievadā uzvarēja vēlākās vicečempiones spānietes, čempionātu noslēdza pēc grupu kārtas, ieņemot 13. vietu 16 komandu konkurencē,

aiz sevis atstājot Turciju, Slovēniju un Izraēlu. Melnkalne un Grieķija, kurām mūsējās grupā zaudēja, finišēja attiecīgi astotajā un 11. vietā.