Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta grupu turnīru Telavivā Izraēlā vakar noslēdza ar zaudējumu 58:61 pret Melnkalni.

Papildināts: Latvija pēc Spānijas uzvaras pār Grieķiju grupā ieņēma pēdējo vietu. Latvijas basketbolistēm Eiropas čempionāts beidzies.

Bet sākums bija tik cerīgs – pirmajā mačā Latvijai vēsturiska uzvara pār četrkārtējo čempioni Spāniju (67:63). Pēc smagnēja ievada (6:15) izdevās uztaustīt ritmu uzbrukumā, daudz spēlējot uz apakšu, pārņemt vadību un noturēt to, par spīti ļoti vājām sekmēm tālmetienos (4/24). Kapteinei Anetei Šteinbergai 22 punkti, Kitijai Laksai – 17.

Jau pēc nepilnām 17 stundām, spēlējot pret Grieķiju, enerģija pamazām izsīka un zaudējums ar 65:73. Pirmajā puslaikā latvietes iekrāja 11 punktu pārsvaru, taču pēc pārtraukuma iestrēga uzbrukums, savukārt aizsardzībā groza apakšā nespējām noturēt grieķu garās spēlētājas Mariellu Fasulu un Artemi Spanu, kuras guva pa 22 punktiem. Laksai un Aleksai Gulbei pa 15 punktiem, Šteinbergai – 13.

Vēl Melnkalne uzvarēja Grieķiju un Spānija – Melnkalni, tādējādi pirms pēdējās spēļu kārtas A grupas kvartetā visām komandām bija pa vienai uzvarai, katrai saglabājot iespēju finišēt gan pirmajā, gan pēdējā vietā.

Lielā likme Latvijas basketbolistēm sākumā sasaistīja rokas un neizdevās trāpīt arī labus metienus no groza apakšas. Melnkalnietes provocēja latvietes izpildīt trīspunktu metienus, un Ieva Pulvere ar Kati Vilku iekustināja uzbrukumu. No soda laukuma piebalsoja Karlīne Pīlābere un Aleksa Gulbe, sekmējot 11:2 izrāvienu. Pretinieces ar "double double" (10+11) jau pirmajā puslaikā spēlē atgrieza naturalizētā amerikāņu centra spēlētāja Nataša Maka. Daudz grozam uzbruka Šteinberga, pamazām piešaujot roku. Viņai un Laksai puslaika beigās realizējot pa trejacim, pārtraukumā latvietes devās ar cerīgu optimismu (30:24).

Melnkalnes zonas aizsardzība turpināja sagādāt grūtības arī trešajā ceturtdaļā, bet otrā laukuma galā plosījās Maka, ar trim tālmetieniem atvērās Jeļena Vučetiča un 38:45. Trīs minūtes līdz beigām deficīts sasniedza desmit punktus, bet pēc Kitijas Laksas 3+1 gājiena un vēl viena trejača 90 sekundes līdz izskaņai starpā vairs tikai viena metiena tiesa. Izglābties tomēr neizdevās. Lielākā plaisa cīņā par atlēkušajām bumbām – 29:43.

Latvijas izlases galvenais treneris Gundars Vētra:

"Sportā tā notiek – pēc pirmās spēles domājām, ka varētu būt lielisks čempionāts, tagad – varbūt braucam mājās. Neizturējām spiedienu. Aizsardzībā gadījās slikti brīži, uzbrukumā izvēles ne vienmēr bija labas.

Aija Jurjāne šodien palika malā, jo lēmām cīnīties ar fiziskāku sastāvu, un Karlīne labi nospēlēja."

"Nedomāju, ka pēc uzvaras pār Spāniju kļuvām pašpārliecinātas, nākamā spēle bija mazāk kā pēc 24 stundām, grieķietēm bija vairāk laika atpūtai. Ne pirmo reizi esam situācijā, kad jāgaida, kā nospēlēs konkurentes, ienīstu to. Izdarījām visu, ko varējām, reizēm ar to nepietiek," piebilda Anete Šteinberga.

Rezultāti. Basketbols

EIROPAS ČEMPIONĀTS

A grupa

Latvija – Melnkalne 58:61 (16:12, 14:12, 10:21, 18:16), Šteinberga 23, Laksa 15, Gulbe, Vilka pa 5, Pīlābere 4; Maka 22+20 AB, Vučetiča 11.