Krievijā Krasnodaras apgabala Tuapsē koncerna "Rosņeftj" naftas pārstrādes rūpnīcā izraisījies plašs ugunsgrēks, un, kā vēsta izdevums ASTRA un citi vietējie mediji, rūpnīcas rajonā atbilstoši provizoriskajai informācijai trāpījis drons.

Platformā "Telegram" kanāls "Baza" vēsta, ka ap pusnakti šajā objektā drons trāpījis vakuuma iekārtai.

Degšana redzama no dažādiem pilsētas rajoniem.

Atbilstoši provizoriskajai informācijai neviens nav ievainots.

Kā vēsta izdevums "SOTAvision", pēc incidenta naftas rūpnīcā situācija pilsētā saasinājusies.

"Parādījušies jauni kadri, kuros dzirdamas sirēnas skaņas. Atbilstoši aculiecinieku teiktajam vietējiem iedzīvotājiem ieteikts nekavējoties meklēt patvērumu," 

norāda izdevums.

Tuapses rajona administrācijas vadītājs Sergejs Boiko apgalvo, ka ugunsgrēks naftas bāzes teritorijā esot lokalizēts. Degot vakuuma iekārta, cietušo nav, vēsta propagandas izdevums TASS.

Ukraiņi notriekuši 11 no 14 krievu droniem "Shahed"

Ukraiņu karavīri notriekuši 11 no 14 droniem "Shahed", ko Krievija aizvadītajā naktī raidīja uz Ukrainu, pavēstīja Ukrainas Gaisa spēki.

"Naktī uz 2024. gada 25. janvāri pretinieks veica triecienu ar 14 trieciendroniem "Shahed-136/131" no Primorskoahtarskas rajona Krievijas Federācijā un Čaudas raga Krimā, kā arī ar četrām vadāmajām zenītraķetēm "S-300" no Belgorodas apgabala Harkivas virzienā un vienu no okupētā Doneckas apgabala," platformā "Telegram" norādīja Gaisa spēki.

"Kaujas darba rezultātā Odesas un Mikolajivas apgabalu robežās iznīcināti 11 šahedi,"

norādīja Gaisa spēki.

Krievijas karaspēks ar droniem "Shahed" uzbrucis Dņipropetrovskas apgabalam, un tur divi droni trāpījuši uzņēmumā Krivijrihas rajonā, izraisījies ugunsgrēks, pavēstīja Krivijrihas rajona kara administrācijas vadītājs Jevhens Sitničenko.

Krievijas nakts triecienos Odesai ievainoti četri cilvēki, pavēstīja Odesas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Kipers.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 379 610

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 379 610 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 950 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 6257 tankus, 11 621 bruņutransportieri, 9067 lielgabalus, 972 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 660 zenītartilērijas iekārtas, 331 lidmašīnu, 324 helikopterus, 7033 bezpilota lidaparātus, 1844 spārnotās raķetes, 23 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 12 044 automobiļus un autocisternas, kā arī 1420 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.