ASV spridzināšanas eksperti pirmdien Baltimorā ar kontrolētiem sprādzieniem sāka aizvākt 26. martā pēc sadursmes ar kuģi sagruvušā Frānsisa Skota Kī tilta konstrukcijas.

Reklāma

Tās kopš katastrofas brīža ne vien turēja gūstā ar Singapūras karogu kuģojošo konteinervedēju "Dali", bet arī nu jau sešu nedēļu garumā aizšķērsoja ceļu uz vienu no ASV lielākajām ostām. 

Pagaidām iekļuve un izkļuve no Baltimoras ostas ierobežotos apmēros notiek pa rezerves kanāliem. Saspridzinātās konstrukcijas tiek izceltas ar peldošo ceļamkrānu palīdzību. Darbi notiek 24 stundas diennaktī. Normālu kuģniecību šaurumā paredzēts atsākt maija beigās, ASV prezidents Džo Baidens solījis federālo atbalstu, lai transportam ārkārtīgi svarīgo 1977. gada tiltu pāri Patapsko upei atjaunotu sākotnējā izskatā. Tilts sagruva, kad "Dali" zaudēja vadību un ietriecās vienā no balstiem. Dzīvību tad zaudēja seši cilvēki.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.