Oskarotais Edijs Redmeins, kurš pasaules slavu guva ar zinātnieka Stīvena Hokinga lomu filmā "Teorija par visu" (2014), atgriezīsies teātrī un Brodvejā spēlēs "Kabarē" iestudējumā, kas Londonā viņam nodrošināja sera Lorensa Olivjē vārdā nodēvēto balvu.

Pēc Kristofera Išervuda romāna "Atvadas no Berlīnes" (1939) motīviem tapušais Džona Kandera un Freda Eba mūzikls "Kabarē" Brodvejas repertuārā nonāca 1966. gadā, toreiz to izrādīja 1166 reizes. 1972. gadā tapušajā Boba Foses ekranizācijā – kases hitā –, kas iekļauta Nacionālajā kino reģistrā kā kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīga filma, vienā no galvenajām lomām ir Holivudas leģendu Džūdijas Gārlendas un Vinsentes Minelli meita Laiza Minelli, un tas saņēma astoņus "Oskarus", tostarp par labāko režiju un aktrises sniegumu. Tā darbība norisinās Berlīnē 1929. un 1930. gadā, kad džeza laikmets sasniedzis savu virsotni, bet savas pozīcijas arvien uzstājīgāk ieņem nacisti. Naktsdzīves bohēma nebūt ne šikākajā naktsklubā "Kit Kat Klub" vijas ap dziedātājas Sallijas Boulzas personību, iezīmējot Veimāras republikas spožumu un arī postu.

Viens no jaunākajiem "Kabarē" iestudējumiem "Cabaret at the Kit Kat Club" tapa "Playhouse Theatre" Londonā 2021. gadā, galvenās lomas tajā atveidoja Edijs Redmeins un Džesija Baklija, un tas saņēma rekordlielu balvu skaitu – 2022. gada Olivjē balvas pasniegšanas ceremonijā no 11 nominācijām par balvām pārtapa septiņas. 2023. gada 11. jūlijā publiskajā telpā nonāca paziņojums, ka Vestendas iestudējumu pārcels uz Brodveju, tas notiks 2024. gada pavasarī,  galvenās lomas tajā atveidos E. Redmeins un Geila Renkina. Pirmā izrāde plānota 1. aprīlī Augusta Vilsona vārdā nosauktajā teātrī ar 1225 sēdvietām, zemākā biļešu cena ir 105 ASV dolāri, kam jāpieskaita dāsni nodokļi.

Redmeins jau atzinies, ka "Kabarē" ir viena no izrādēm, kurā viņš iemīlējās jau kā bērns, tāpēc dalībai Londonas iestudējumā viņa acīs bijusi zelta vērtība. Taču, ņemot vērā, ka kopš deviņu vai desmit gadu vecuma viņš bija apsēsts ar Ņujorku, iespēja strādāt Brodvejā ir kā mūža sapņa piepildījums.

TV3 25. februārī plkst. 15.30, "Fantastiskās būtnes: Grindelvalda noziegumi".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.