Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā amerikāņu rakstnieces un psihoterapeites Keisijas Deivisas praktisko padomu grāmatu “Kā sakārtot māju un nepazaudēt sevi” (How to Keep House while Drowning: A Gentle Approach to Cleaning). No angļu valodas tulkojusi Agita Brazauska.

Revolucionārā pieeja tīrīšanai un kārtošanai ļaus atbrīvoties no kauna izjūtas par nekārtību mājās un radīs jaunus ieradumus labākai dzīvei.

Ja nespēj tikt galā ar mūžam pilno darāmo darbu sarakstu, tam parasti ir kāds iemesls: stress, trauksme, nogurums, atbalsta trūkums, arī nopietnākas problēmas, kā depresija vai UDHS. Psihoterapeitei Keisijai Deivisai stresa–nekārtības ciklu radīja otrā bērna piedzimšana. Jo nekārtīgāka kļuva māja, jo grūtāk viņai bija tai pieķerties – vairāku mēnešu garumā. Veselo saprātu atgrieza atklāsme: tev nav jākalpo savai mājai, mājai ir jāpalīdz labi justies tev!

Nekārtība nenozīmē, ka tu tāpēc esi sliktāks cilvēks. Netīrās veļas kaudze nenozīmē: "Es neko nevaru izdarīt pareizi". Un haoss virtuvē nesignalizē: "Esmu slikta māte". Atbrīvojoties no kauna sajūtas, viņu pārņēma jauniegūts miers. Tā vietā nemazgātās drēbes ļāva apjaust: "Esmu dzīva!" Un netīro trauku kaudze deva apziņu: "Esmu ģimenei pagatavojusi labas vakariņas." Pēc tam arī kļuva vieglāk patiešām uzturēt kārtību.

Keisijas Deivisas grāmata "Kā sakārtot māju un nepazaudēt sevi".

Keisija izveidoja spēcīgu un praktisku pieeju kārtības ieviešanai un uzturēšanai, kas iemantojusi milzu popularitāti visā pasaulē. Noslēpums ir vienkāršot darāmo lietu sarakstu un uzdevumiem pieiet radoši, pielāgojoties ierobežotajam laikam un enerģijai. 

Grāmata "Kā sakārtot māju un nepazaudēt sevi" parādīs, kā pielāgot tīrīšanas režīmu tavai dzīvei un kā atjaunot labas attiecības ar tavu mājokli.

"Deivisa iedrošina mājas kārtošanu saskatīt nevis kā nepatīkamu morālu pienākumu, bet kā rūpes pašam par sevi, ko visi esam pelnījuši. Sākot tīrīt, viņa aicina sev pajautāt: "Kā es varu panākt, lai māja man kalpotu labāk?" tā Žaklīna Pinedo, Los Angeles Times.

Keisija Deivisa

Grāmatas autore Keisija Deivisa(KC Davis) ir psihoterapeite, rakstniece un TikTok sensācija. Sarakstīt grāmatu viņu iedvesmoja pandēmijas sākums, kas sakrita ar otrā bērna piedzimšanu, tai sekojošu pilnīgu haosu viņas mājā un šķietami neizbēgamu "stresa-nekārtības" un izdegšanas ciklu.

Grāmata pirmoreiz izdota 2020. g. oktobrī, tā kļuvusi par interneta sensāciju. Tulkota jau vairāk nekā 20 valodās, saņēmusi daudzus apbalvojumus, tostarp NPR (ASV nacionālais radio) Book of the Year 2022, joprojām atrodama USA Today bestselleru sarakstā.

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit