Pašmāju hiphopa mūziķis Arturs Skutelis piedāvā jaunu singlu "Nauda, ne sirds", kas no šodienas, 24. maija, ir pieejams visos lielākajos straumēšanas servisos. Tas ir mūziķa pirmais singls pēc 2022. gadā publicētā un augsti novērtētā albuma "Jā".

Reklāma

Dziesma ierakstīta šīgada maijā. Tās producents ir bītmeikeris sangvn, kurš daudziem pazīstams pēc veiksmīgas sadarbības ar reperi Wiesuli. Ieraksts notika Lielvārdē, studijā PKI 1.6, bet skaņas apstrādi veica Jānis Šmēdiņš Jelgavā, studijā PrimeTime Records.

"Darināju vienu citu skaņdarbu, bet aizķēros – teksts bija iespītējies un nekādi negāja uz priekšu," atceras Skutelis. "Sāku apziņas plūsmas tehnikā vienkārši ripināt rindas uz priekšu un pēkšņi apstājos pie frāzes "Un, ja es zaudēšu, Dievs, lai tā ir nauda, ne sirds". Sapratu, ka tas jau ir kas cits. Ātri uzmetu uz papīra atslēgas frāzes, kas iezīmētu manu ceļu un izvēles, tādu vispārīgu krustceļu situāciju, kurā cilvēks mēdz nonākt, kad ir dilemmas priekšā – zaudēt iespēju vai sirdsapziņu. Pārējais jau bija pāris stundu jautājums, sīkumus pieslīpēju dažas dienas vēlāk, daudz iekšā nejaucoties, centos saglabāt acumirklīgo gan tekstā, gan ierakstā."

Singla vāciņā izmantots fragments no 16. gadsimta mākslinieka Kvintena Maseja (Quentin Matsys) gleznas "Naudas mijējs un viņa sieva" ("The Money Changer and His Wife").

Šīgada vasarā Arturs Skutelis kā viens no galvenajiem māksliniekiem uzstāsies Latvijas hiphopa festivālā "Straume". 25. maijā Rīgā, mākslas centrā "Noass", viņš kopā ar reperi ansi piedalīsies arī labdarības koncertā Aizkraukles dzīvnieku aizsardzības biedrības "Felida" atbalstam.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.