Lieldienās mostas daba, un dabas mošanās tradicionāli tiek iekļauta arī šo svētku dekoros. No koku zariem vijam vainadziņus – saules simbolus, rotājumam izmantojot dabas materiālus.

Lieldienu  dekorus  darinu gandrīz tikai no tā, kas pašlaik atrodams dabā: mežā, pļavā, dārzā. Tie ir bērzu un kārklu zari, pūpoli, alkšņu čiekuriņi, niedres, melleņu un brūkleņu mētras, pērnās smilgas un vēl citi dabas mate-rāli, kurus saliekot kopā, izdodas skaists vainags,” stāsta dekoru darbnīcas Milzu kalna ornamenti vadītāja Dace Baumane, balstoties uz ilggadēju dažādu gadskārtu dekoru darināšanas pieredzi.

No bērzu zariem vītā vainaga askētiskais skaistums.

Lai novītu vainagu, bez dabas materiāliem vajadzēs arī metāla stieplīti (var iegādāties floristikas preču un būvmateriālu veikalos), knaibles, ar ko pārkniebt metāla stieplīti, un dārznieka šķēres. 

Vainaga pamatnei jābūt vienmērīgi biezai. 

Jo lielāka diametra vainags iecerēts, jo proporcionāli biezāks jāveido pamats. Jāievēro, ka vainaga vidus nedrīkst būt pārāk mazs, citādi vijumam izmantotie dabas materiāli to aizpildīs un vainaga vietā sanāks kas cits.

Pūpolu vainags.

Pūpolu vainadziņš – simboliska putnu ligzdiņa. 

Pīts Lieldienu vainags.

Lieldienu vainagā brīnišķīgi iederas putnu spalvas. Dace rotājumam izmantojusi arī augu, ko dēvē par zaķu ļipām (pūkainās ļipiņas nokrāsojusi rozā ar pārtikas krāsām), smilgas un dekoratīvu putniņu. Rotājumam izraudzītos elementus vijumā stiprinājusi nelīmējot, bet ievijot. Var iztikt bez karstās līmes pistoles!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.