Vēl aizpagājušajā nedēļā pludmales volejbolisti 39 gadus vecais Mārtiņš Pļaviņš un par viņu 20 gadus jaunākais Kristiāns Fokerots nebija pārliecināti, vai varēs piedalīties Eiropas čempionātā Nīderlandē, jo tobrīd viņi atradās vien rezervistu statusā.

Nepilnas desmit dienas vēlāk viņi ir vecā kontinenta čempioni! "Tikai trīs dienas pirms turnīra sākuma saņēmām zvanu ar ziņu, ka esam iekļuvuši pamatsacensībās. Uzreiz pirkām biļetes un pirmdien bijām klāt. Neticami, ko esam paveikuši," pēc titula izcīnīšanas staroja Pļaviņš, kurš pirms čempionāta aizvadījis tikai četrus treniņus ar bumbām, jo Fokerots pirms tam piedalījās un uzvarēja arī Eiropas U-20 jeb junioru čempionātā.

Turnīrā Latvijas duets varēja piedalīties, jo pēc Parīzes olimpiskajām spēlēm dalību Eiropas čempionātā atsauca trīs dueti, tostarp olimpiskie čempioni Omans/Helvigs no Zviedrijas un bronzas medaļnieki Mūls/Sērums no Norvēģijas. Neskatoties uz to, dalībnieku sastāvs vienalga bija spēcīgs. Grupā Latvijas duets izcīnīja trīs uzvaras, divas no tām trīs setos. Astotdaļfinālā ar 2:0 (21:18, 21:18) pieveikti šveicieši Brērs/Kratigers, ceturtdaļfinālā ļoti pārliecinoši ar 2:0 (21:15, 21:10) nīderlandieši Luini/Fārenhorsts, bet pusfinālā ar 2:0 (21:19, 21:19) vēl vieni mājinieki van de Velde/Immerss. Finālā jāspēlē pret jaunizceptajiem olimpiskajiem vicečempioniem Nilsu Ēlersu/Klemensu Vikleru. Pirmajā setā vācieši bija nedaudz labāki 17:21, taču turpinājumā, arvien vairāk nogurdinot 2,11 metrus garo Ēlersu un piespiežot viņu kļūdīties, Pļaviņam paceļot vairākas bumbas aizsardzībā, bet Fokerotam jaudīgi spēlējot blokā, izdevās pretiniekus noliekt – 22:20. Izšķirošajam setam vāciešiem vairs varēšanas nepietika, kamēr Pļaviņš/Fokerots ar pašatdevi aizsardzībā un arī nelielu veiksmi uzbrukumā bija neapstādināmi, setu uzvarot ar 15:5.

Panākums ir salds arī finansiāli, jo uzvarētāji ieguva ne tikai kausu un medaļas, bet arī 20 000 eiro naudas balvu un 400 ranga punktus. Parīzes olimpiskajām spēlēm Latvijas vīri kvalificēties nespēja.

Pļaviņam Eiropas čempionātos līdz šim labākais rezultāts bija trešā vieta 2010. gadā kopā ar Jāni Šmēdiņu, bet Fokerotam šī bija debija. Latvijas vīriem šis ir otrais Eiropas čempionu tituls, jo 2015. gadā triumfēja Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš. Savukārt dāmām divkārt Eiropas čempionātā triumfējušas Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova, kuras šoreiz palika dalītā piektajā vietā. Viņas ceturtdaļfinālā ar 1:2 (21:18, 13:21, 13:15) zaudēja vācietēm Millerei/Tilmanei, kuras mūsu meitenēm tādējādi revanšējās par neveiksmi Parīzes olimpisko spēļu astotdaļfinālā.

Svētdien Ventspilī noskaidrojās arī Latvijas čempioni pludmales volejbolā. Dāmām uzvarēja Krista Paegle/Varvara Brailko, bet vīriem Ardis Bedrītis/Artūrs Rinkevičs.