Šo rožu stādīšanai labākais laiks ir vēls pavasaris vai pats vasaras sākums.

Reklāma

Rudenī augstcelma rozes cilvēki nemēdz iegādāties, baidoties, ka augs nepaspēs pienācīgi iesakņoties, radot sarežģījumus ziemošanai. Vietas izvēle un augsnes gatavošana neatšķiras no citu veidu rožu stādīšanas. 

Stādāmo bedri gan rok lielāku un dziļāku, nekā vajadzētu no poda izņemto sakņu izvietošanai. 

Stādot var rīkoties atšķirīgi:

  • rozi stāda taisni, pirmos pāris gadus šādi iestādītas rozes uz ziemu izdodas pieliekt bez lielām grūtībām, bet vēlāk var nākties pielietot citus ziemošanas veidus (lasi sadaļā par ziemošanu);
  • rozi izņem no poda un stāda slīpi apmēram 45º leņķī, lai būtu ērtāk un vieglāk ieziemot, klasiskā ziemošanas varianta piekritējiem potējumu pieliecot;
  • roze visu sezonu atrodas pietiekami lielā dekoratīvā podā. Tas dod iespēju rozi brīvāk pārvietot arī citās dārza vietās. Šādi rīkojoties, jāatceras, ka augs daudz regulārāk jāmēslo un jālaista. 

Neatkarīgi no stādīšanas un audzēšanas veida augstcelma rozei obligāti jāatrodas pie stingra, stabila un glīta balsta. Stiprinājuma saitei jābūt izturīgai, bet mīkstai, lai nenoberztu rozes mizu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.