Par ritmisku Saules, Mēness vai zvaigžņu ceļu debesjumā sakām – tie lec un riet. Kustība notiek uz stāvzvaigžņu – zodiaku fona. Saulei vajadzīgs gads, lai izietu cauri 12 zvaigznājiem, Mēness savukārt apriņķo Zemi 27,32 dienās, vienlaikus izejot cauri visiem 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī kustība ir pamats Marijas Tūnas izveidotajiem sējas kalendāriem, kas grupēti sakņu, augļu, lapu un ziedu, kā arī dārza darbiem nelabvēlīgajās dienās.

Reklāma
  • Augļu dienā (27.05.) stāda ķirbjus un tomātus. Sēj gurķus, kabačus, pupiņas un cukurzirņus.
  • Sakņu dienās (28., 29.05.) stāda sīpolus un kartupeļus. Sēj burkānus, bietes, kāļus.
  • Ziedu dienās (30., 31.05.) ravē.
  • Lapu dienā (1.06.) laista augus. Sēj zālāju un lapu dārzeņus.

Padoms

Sācies rabarberu laiks. Klusi un nemanot tie saauguši varenās audzēs. Grūti definēt rabarbera piederību dārzeņiem, jo tā tradicionālais izmantošanas veids vairāk atbilstu augļu un ogu pielietojam. Grilēšanas sezonā rabarberus var izmantot zivju ēdienos, piemēram, apsālītu skumbriju var piepildīt ar sīpolu un rabarberu maisījumu un, folijā ietītu, uzcept grilā.

Maijs – jūnijs

22. nedēļa.
Kā izprast kalendāru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.