Par ritmisku Saules, Mēness vai zvaigžņu ceļu debesjumā sakām – tie lec un riet. Kustība notiek uz stāvzvaigžņu – zodiaku fona. Saulei vajadzīgs gads, lai izietu cauri 12 zvaigznājiem, Mēness savukārt apriņķo Zemi 27,32 dienās, vienlaikus izejot cauri visiem 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī kustība ir pamats Marijas Tūnas izveidotajiem sējas kalendāriem, kas grupēti sakņu, augļu, lapu un ziedu, kā arī dārza darbiem nelabvēlīgajās dienās.

  • Lapu dienās (13.,14.05.) sēj lapu dārzeņus. Stāda kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas. Sēj zālāju un zaļbarības augus.
  • Augļu dienās (15.–17.05.) sēj gurķus, kabačus, ķirbjus, pupas un pupiņas, zirņus. Visus minētos arī stāda dārzā no iepriekš izaudzētiem dēstiem, ja nedraud salnu riski.
  • Sakņu dienās (18., 19.05.) stāda un sēj visu, ko vēl nav izdevies ielikt zemē.

Padoms

Maija vidū apkārtni saulainu padara pieneņu ziedi. Moža gara un stipras veselības uzturēšanai var noderēt ieteikums no tautas padomu pūra: pieneņu ziedēšanas laikā katru dienu jāapēd 9 dzeltenie ziedi, tas jādara 30 dienas pēc kārtas. Ja pareizina 9 ar 30, tad sanāk 270 ziedi.

Maijs

20. nedēļa.
Kā izprast kalendāru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.