Noslēgusies pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotajam konkursam “Sakoptākais mežs”. Konkurss notiek jau septīto gadu, un šogad ir saņemti 19 pieteikumi. Visvairāk pieteikumu ir no Vidzemes novada.

Reklāma

Kā norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, šogas saņemts pēdējos gados lielākais pieteikumu skaits.

"Konkursa mērķis ir ne tikai runāt par labu meža apsaimniekošanas praksi, bet arī dot iespēju īpašniekiem palepoties ar paveikto, tādēļ ir īpaši svarīgi rūpīgi izvērtēt katru pieteikumu, lai varētu apbalvot labāko. Pēc saņemtajiem pieteikumiem, varam redzēt, ka labu mežu apsaimniekošanas piemēru netrūkst, ir svarīgi par tiem runāt vairāk," tā A.Muižnieks.

Kopumā19 pieteikumi saņemti no Kuldīgas, Saldus, Dienvidkurzemes, Talsu, Krāslavas, Preiļu, Ludzas, Madonas, Ādažu, Valmieras, Saulkrastu, Cēsu un Ogres novadiem. 

Konkursa komisija ir izvērtējusi saņemtos pieteikumus un 10. augustā dosies pirmajā izbraukumā, lai vērtētu īpašumus klātienē konkursa otrajā kārtā.

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai "Zelta čiekurs," - nominācijā Par ilgtspējīgu saimniekošanu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.