Regbija Pasaules kausa finālu sasniegušas Jaunzēlande un Dienvidāfrikas Republika (DĀR). Jaunzēlandei pusfināla barjeras pārvarēšana prasīja krietni mazākas pūles – uzvara ar 44:6 pār Argentīnu. Vils Džordans veica trīs piezemējumus, kopā viņam šajā čempionātā jau astoņi, kas ir viena Pasaules kausa atkārtots rekords.

Tikmēr iepriekšējā turnīra fināla atkārtojumā DĀR mača beigās izglābās un pārspēja Angliju ar 16:15. Angļi, pateicoties Ouena Ferela precīzajiem soda sitieniem, bija vadībā ar 6:0, 9:3 un 12:6 pēc pirmā puslaika. Ferels vēlāk ar dropsitienu panāca deviņu punktu pārsvaru, tomēr afrikāņi veiksmīgāk aizvadīja mača izskaņu – spēles vienīgais piezemējums, realizācijas sitiens un Handrē Polarda soda sitiens 78. minūtē ļāva gavilēt pašreizējiem čempioniem, bet zaudētāji kā galveno vakara grēkāzi piesauc tiesnesi.

Zelta mačs notiks sestdien, bet dienu iepriekš Argentīna un Anglija izspēlēs bronzu, šie dueļi notiks "Stade de France" stadionā Parīzē.

Abas finālistes ir planētas titulētākās izlases, Pasaules kausu iegūstot pa trim reizēm. Finālā tās tikās 1995. gadā Johannesburgā, mājiniekiem dienvidafrikāņiem esot pārākiem pagarinājumā. Bukmeikeru vērtējumā ļoti nelieli gaidāmās cīņas favorīti ir jaunzēlandieši.

Latvijas regbija izlase Eiropas čempionāta Konferences divīzijas (pēc spēka trešais līmenis) pirmajā spēlē Helsinkos ar 46:17 uzvarēja Somiju, lai gan mača ievadā nonāca iedzinējos ar 0:10. Nākamā spēle 4. novembrī viesos pret Andoru. Savukārt Latvijas dāmu izlase pārbaudes spēlē zaudēja somietēm ar 7:27.