Basketbolists Andrejs Šeļakovs (35) šo sezonu velta ģimenei un traumu apārstēšanai, taču sporta botas uz nagliņas vēl negrib kārt.

Iepriekšējās trīs sezonas Šeļakovs pavadīja "Ventspilī", divās pēdējās bija komandas kapteinis. Vasarā ventspilnieki nevēlējās turpināt sadarbību, Andreju pie sevis uzaicināja Rīgas "Zeļļi", ar kuriem viņš trenējās līdz septembra sākumam. "Es gribēju ilgstošāku līgumu, viņi nepiekrita, plus arī trenerim bija cita spēles vīzija," šķiršanos "Latvijas Avīzei" skaidroja Andrejs Šeļakovs. Tobrīd pasaulē nāca otrā atvase, meita Marianna, un viņš šo ziemu vairāk veltījis ģimenei, apārstējis savainojumus, nedaudz uzspēlējis "Jelgavas" sastāvā nacionālajā līgā, kā arī uzsācis virzīt biznesa projektus. "Dzīve rādīs, kā būs tālāk. Basketbols joprojām patīk un pietrūkst. Ja tiešām veselība teiktu, ka vairs nevaru, tad neilgotos, bet tā nav, līdz ar to arī ir vēlme vēl uzspēlēt," norādīja dobelnieks.

Šeļakovs paralēli sportam arī cītīgi izglītojies, apgūstot uzņēmējdarbību – bakalaura grāds Rīgas Tehniskajā universitātē, maģistrs biznesa augstskolā "Turība", tāpat apmeklējis mārketinga, informācijas tehnoloģiju kursus. 

"Basketbols ir foršs, vari izdzīvot savu sapni, saņemt algu un paliek pāri arī daudz brīvā laika. Kad nebija bērnu, tā bija ļoti daudz, un es to izmantoju lietderīgi. 

Ja sportisti saka, ka nevar apvienot karjeru ar studijām, tad tas ir slinkuma dēļ. Vari pēc treniņiem papildus padarboties divas stundas un tāpat paliek četras stundas, ko veltīt mācībām. Galvenais ir vēlēšanās," uzsvēra 2,10 metrus garais centra spēlētājs.

Viņš ir viens no fiziski spēcīgākajiem Latvijas basketbolistiem šajā gadsimtā. Darbs ar svariem iepaticies jau jaunieša vecumā "ASK Juniora" laikā, palīdzējis lauku puiša rūdījums. Līdz atnākšanai uz galvaspilsētu Dobelē padomu nav liedzis svarcēlājs Viktors Ščerbatihs.

Latvijas čempiona titulu Andrejs Šeļakovs izcīnījis reizi – 2011. gadā "VEF Rīgas" sastāvā, zelta vērtē esot arī bronza ar "Jēkabpili" 2015. gadā. Spēlējis ārzemēs – Spānijas otrajā spēcīgākajā līgā, Ukrainā, Lietuvā un Polijā. Visvairāk no leģionāra gaitām atmiņā palikuši divi piegājieni "Odessa" vienībā, joprojām uztur kontaktus ar vairākiem ukraiņu spēlētājiem, kuriem kara laikā neklājas viegli. Jau vairākus gadus Šeļakovs ik vasaru ar draugiem, tostarp Rolandu Freimani un Rihardu Kuksiku, Koknesē rīko nometni jaunajiem basketbolistiem. Visi dzimuši 1988. gadā un kopš Latvijas jaunatnes izlašu laikiem izveidojusies cieša draudzība. "Ejam roku rokā, ģimenes vienlaikus izveidojām. Smējāmies – visiem pirmie bērni dzima ar divu mēnešu atstarpi, it kā būtu sarunājuši. Šobrīd visiem pa divām atvasēm, manējā ir jaunākā," smaida Šeļakovs.

Izlozē noskaidrojies, ka Latvijas basketbola izlasei, ja tā kvalificēsies Parīzes olimpiskajām spēlēm, grupā būs jātiekas ar Franciju, Vāciju un Japānu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.