Starptautiskās medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komitejas (CIC) ģenerālās asamblejas laikā, kas notika šā gada aprīlī Parīzē, Rumānijas mednieku pārstāvji stāstīja par situāciju viņu valstī, kas izveidojusies pēc tam, kad pirms dažiem gadiem pilnībā tika aizliegtas brūno lāču medības.
Rumānijā šobrīd ir viena no lielākajām brūno lāču populācijām Eiropā, ja ne visā pasaulē. Vēl viena valsts, kas var ar Rumāniju sacensties attiecībā uz šo dzīvnieku blīvumu, ir Slovēnija. Vidēji brūno lāču skaits no 2007. līdz 2023. gadam pieaudzis no 6290 dzīvniekiem līdz 7814.
Tāpat statistika liecina, ka, pieaugot lāču skaitam, pieaug arī postījumu, uzbrukumu un ceļu satiksmes negadījumu apjoms, kas īpaši novērots pēc lāču medību apturēšanas. Lāču kontrole šobrīd notiek ļoti ierobežotos apmēros, paredzot izņēmumus.
Nodarīto postījumu apmērs 2021. un 2022. gadā ir bijis gana iespaidīgs. Reģistrēti 4311 postījumu gadījumi, kas izmaksājuši 2 589 719 eiro. Savukārt no 2021. līdz 2023. gadam, īstenojot ārkārtas iesaistīšanos postījumu novēršanā, iztērēts aptuveni viens miljons eiro. Šīs sistēmas ietvaros īpaši izveidotas komandas varēja iesaistīties un pieņemt nepieciešamo risinājumu tad, ja lācis parādījās, piemēram, ciematu tuvumā. Šobrīd notiek diskusijas par to, lai ieviestu lāču apsaimniekošanas plānu.