Ziemeļkorejā šodien un rīt notiek Krievijas diktatora Vladimira Putina vizīte, kuras laikā, kā paziņojusi oficiālā Maskava, parakstīs vairākus "svarīgus, ļoti nozīmīgus dokumentus", iespējams, arī "visaptverošu stratēģiskās partnerības līgumu".

Reklāma

Putina ārlietu padomnieks Jurijs Ušakovs medijiem skaidrojis, ka vizītes laikā Putins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns runās ar žurnālistiem. Ziemeļkorejai un Krievijai abām ir noteiktas bargas sankcijas, un tas tuvinājis attiecības. Dienvidkoreja, Ukraina un Rietumi apsūdz Phenjanu par ieroču un munīcijas nosūtīšanu uz Krieviju, kas pārkāpj abām valstīm noteiktās ANO sankcijas. Vašingtona un Seula apgalvo, ka Krievija apmaiņā pret ieročiem sniegusi Phenjanai tehnisku palīdzību tās satelītu programmai un citu veidu palīdzību. Šī ir Putina pirmā vizīte Ziemeļkorejā kopš 2000. gada. Pagājušā gada septembrī Krievijas diktators un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns tikās Krievijas Tālajos Austrumos. Tikšanās laikā Kims paziņoja, ka saites ar Maskavu ir viņa valsts "prioritāte numur viens".

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.