Jūras droni ieņem arvien nozīmīgāku lomu karā un var tikt izmantoti pret Krievijas jūras apgādes līniju vājākajiem posmiem, secinājusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Reklāma

4. augustā Kerčas šaurumā drona uzbrukumā cieta Krievijas tankkuģis "Sig". Uzbrukums notika dienu pēc līdzīga uzbrukuma krievu desantkuģim un divas dienas pēc neveiksmīga uzbrukuma Krievijas patruļkuģiem, kad tie pavadīja Krievijas tirdzniecības kuģi "Sparta IV".

Kerčas šaurumā piektdienas vakarā dronu uzbrukumā nodarīti bojājumi Krievijas tankkuģim "Sig".

Britu izlūkdienesti norāda, ka, lai gan kuģi "Sig" un "Sparta IV" kuģo zem civiliem karogiem, tiem jau sen ir līgumi par degvielas un militāru kravu pārvadāšanu starp Krieviju un Sīriju.

Izlūkdienesti atgādināja, ka Krievijas karakuģiem nav iespējas šķērsot Bosfora šaurumu, tādējādi Krievijas militārie spēki Sīrijā un Vidusjūrā ir būtiski atkarīgi no "Sig", "Sparta IV" un vairākiem citiem civilajiem kuģiem.

Uzbrukumi parāda, ka bezpilota virszemes dronu operācijas kļūst arvien populārāka mūsdienu kara sastāvdaļa un var tikt vērstas pret Krievijas jūras apgādes līniju vājākajiem posmiem, norādīja britu izlūkdienests.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.