Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā norisinājās starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums, kurā eksperti no vairāk nekā 50 valstīm diskutēja par jaunākajām iespējām bērnu un pieaugušo onkoloģisko slimību ārstēšanā. Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids.

Saņemot līdz šim Latvijas vēsturē lielāko privāto mērķziedojumu bērnu slimību, jo sevišķi vēža diagnostikā un izārstēšanā, Latvijas mediķi un zinātnieki sevi pieteikuši kā globālu pētniecības un jaunās vēža ārstēšanas pieejas metožu izstrādes centru. Finansiālo pamatu šim projektam ar 20 miljonu eiro ziedojumu nodrošina Latvijas uzņēmējs, informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Mikrotīkls" vadītājs un līdzīpašnieks Džons Tallijs, kurš ir arī Latvijas Bērnu onkoloģijas fonda prezidents.

"Liels gandarījums, ka aizvadītajā Precīzijas medicīnas tīklošanās forumā esam vienojušies par starptautiska sadarbības konsorcija "Latvijas bērnu ļaundabīgo audzēju biobankas" ("Latvian Childhood Cancer Biobank") attīstīšanu. 

Sadarbība veicinās diagnostikas un ārstēšanas uzlabošanu bērniem ar onkoloģiskām slimībām. 

Sadarbības memorandu parakstījām ar Karolinskas institūtu (Zviedrija), Oslo Universitātes slimnīcu, kā arī piesaistot vietējos partnerus. Šāda biobankas pilnveidošana dos iespēju kvalitatīvai bioloģisko paraugu un datu vākšanai un uzglabāšanai, kas paplašinās arī Latvijas zinātnieku pienesumu starptautiskos pētījumos," izteicies Latvijas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, kura vadītā iestāde ir vadošais partneris ambiciozo mērķu sasniegšanā.

Forumā piedalījās pasaules vadošie precīzijas medicīnas eksperti no ASV, tostarp no Hārvarda Universitātes, Izraēlas, Skandināvijas, Rietumeiropas un Baltijas valstīm. Forumā diskutēts arī par medicīniskās aprūpes pielāgošanu pacientu individuālajām īpatnībām, piemēram, mūsdienās pieejamās zāles ļaujot lietot tikai tajās devās, kas palīdz saglabāt veselību, nodrošināt dzīves kvalitāti un ārstēt slimību tieši konkrētam cilvēkam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.