No 30. marta līdz 1. aprīlim Siguldā norisināsies jau astotais Šūpoļu festivāls. Tradicionāli būs iespēja izšūpoties dažādās Siguldas Šūpoļu festivāla meistaru radītajās šūpolēs, kā arī apskatīt mākslinieku veidotos vides objektus. Šogad festivāls pārsteigs arī ar vairākiem jaunumiem.

Šūpoļu festivāla objekti tiks izvietoti galvenajos pilsētas laukumos – Siguldas dzelzceļa stacijas un Svētku laukumā, bet atsevišķi objekti atradīsies arī citās pilsētas un Siguldas novada teritorijās, kā arī iecienītākajās skatu vietās Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Īpašā šūpoļu ceļa karte būs pieejama digitāli "Sigulda aizrauj!" mobilajā lietotnē.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks radīts jau otrais Lieldienu objekts – festivāla Zaķis, kurš, nu jau duetā ar lielo brāli, dāvās prieku, iemūžinot festivāla apmeklējumu jautrās atmiņu fotogrāfijās. Savukārt mierpilniem atpūtas brīžiem dzelzceļa stacijas laukumā būs ierīkota "Šūpo lasītava", kura ļaus apvienot grāmatu lasīšanu un šūpošanos vienotā harmonijas procesā.

Svētku laukumā atradīsies tematiskās šūpoles. Katra no tām nesīs savu stāstu, vēstījumu un īpašo māksliniecisko ietērpu. Sigulda turpina ceļu uz UNESCO radošās pilsētas statusu literatūras jomā, tāpēc arī šogad Svētku laukuma šūpoļu tematiskā līnija būs balstīta literatūrā – "Teikas. Leģendas. Varoņi". Apmeklētāji varēs izšūpoties Siguldas, Krimuldas un Gaujas teiku vēstījumos, literāro leģendu stāstos, kā arī sajust sevī Lāčplēša, Ziemeļmeitas, Spīdolas, Turaidas Maijas un Zelta Zirga episko varoņspēku. Noskenējot QR kodu, varēs iepazīties ar katru no šūpoļu varoņu portretiem, kurus radīs Siguldas mākslu skolas "Baltais flīģelis" jaunie talanti, un noklausīties īsu teikas kodolu, ierunātu skanīgās siguldiešu balsīs.

Pirmo reizi festivālā būs iespēja pārbaudīt kopdares spēku komandu šūpolēs "Čūska" un izaicināt līdzsvara sajūtu "Šūpo ping-pongā".

Šūpoļu festivāls tiks atklāts 30. martā pulksten 13 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā ar košā Zaķu dueta atklāšanu un tradicionālo Zaķu olimpiskā skrējiena startu.  Savukārt Siguldas Svētku laukumā divas dienas norisināsies Lieldienu tirdziņš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.