Festivāls šogad norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam, un centrālā koncertvieta arī šoreiz būs Rīgas Doma dārzs. Tur 4. un 5. jūlijā uzstāsies galvenie viesmākslinieki – Lielbritānijā dzīvojošais itāļu ģitārists Antonio Forcione, itāļu bandoneonists Daniele di Bonaventura kopā ar kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", kubiešu pianists Jorge Luiss Pačeko un amerikāņu dziedātājs Hosē Džeimss.

Reklāma

"Rīgas ritmu 2024" koncerti notiks arī kultūras centrā "Noass", kur 6. jūlijā savu mākslinieku uzstāšanos piedāvās izdevniecība "Jersika Records". Tur koncertēs klarnetista Indriķa Veitnera un vibrofonista Ērika Mieža kvartets, trombonista Vadima Dmitrijeva kvartets un saksofonista Toma Rudzinska kvartets – visi piedāvās savas visjaunākās programmas.

"Lounge Fenikss" viesnīcā "Aston Hotel Riga" no 3. līdz 6. jūlijam muzicēs pianista Matīsa Žilinska trio, arfistes Elizabetas Lāces projekts "Jazz Meets Harp", ģitāristes Ellas Zīriņas trio un ģitārists Reinis Jaunais kopā ar čellisti Ernu Daugavieti.

Visas četras festivāla dienas koncerti notiks arī "Riga Jazz Lounge" viesnīcā "Radisson Blu Latvija", kur uzstāsies dziedātāja Jūlija Zakirova, Ellas Zīriņas trio, Indriķa Veitnera un Ērika Mieža kvartets un pianista Klāva Ābola kvintets. Turpat katru vakaru notiks arī oficiālais festivāla "jam session".

"Šie mums vienmēr ir svētki," savu prieku par ikgadējā festivāla tuvumu neslēpj tā mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns. "Festivālā būs vairāki nozīmīgi notikumi – tiem mūziķiem, kuri uzstāsies "Noasā", iznāks jaunas plates, Rīgas Doma dārzā uzmirdzēs amerikāņu zvaigzne Hosē Džeimss kopā ar ne mazāk spožu pavadošo grupu, turpat uzstāsies lieliskais bandoneonists Dani­ele di Bonaventura, kurš pats arī diriģēs mūsu kamerorķestri "Sinfonietta Rīga".

Muzicēs arī ģeniālais Antonio Forčione, kurš ir ne tikai lielisks ģitārists, bet arī tik tiešām prot komunicēt ar publiku, un pirmoreiz Rīgā būs jaunā kubiešu pianisma zvaigzne Horhe Lūiss Pačeko, kurš arīdzan ir lielisks šovmenis plus vēl dziedātājs."

Savukārt izdevniecības "Jersika Records" vadītājs Mareks Ameriks aicina apmeklēt mākslas centru "Noass". "Piemēram, Ērika Mieža un Indriķa Veitnera kvartetā "Noasā" uzstāsies arī viens no vadošajiem Lietuvas ģitāristiem Pranass Kentra. Visi kopā "Jersika Records" studijā jau ir ieskaņojuši savu debijas albumu, kas tiks izdots rudenī. Taču jaunās trombona spēles zvaigznes Vadima Dmitrijeva kvarteta plate "Integration!" gan tiks izdota tieši koncertdienā, 6. jūlijā. Toma Rudzinska kvartets tikmēr ierakstījis jaunu albumu Latvijas Radio 1. studijā, un dienasgaismu tas ieraudzīs gada beigās. Taču visos trijos koncertos klausītāji varēs dzirdēt mūziku no šīm jaunajām platēm. Starp koncertiem no lentēm atskaņošu autentiskus ierakstus no leģendārā festivāla "Vasaras ritmi", kas bija tāds kā "Rīgas ritmu" priekštecis."

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.