Grupa "Very Cool People" laidusi klajā jaunu albumu "Dzīvs". Tas grupas diskogrāfijā ir jubilejas desmitais, tas tapis intensīvā darbā pusotru gadu.

Reklāma

"Vispirms uzrakstījām mūziku, tad to ierakstījām, tad ierakstīto izmetām ārā, pielikām semplus, ierakstījām no jauna, atkal izmetām ārā, tad radījām paši savus semplus plus ierakstījām visdažādākos dzīvos instrumentus, vokālus, kliedzienus un vēl visas iespējamās skaņas, ko var izdvest ar muti, un mēģinājām panākt, lai ģitāra izklausās pēc ērģelēm, trompete skan kā smagā automašīna, saksofons atgādina basu un tā tālāk," par albuma tapšanas procesu saka "Very Cool People" vadītājs, ģitārists Elvijs Grafcovs.

Gala rezultātā albumā iekļauts līdz šim pārliecinoši lielākais mūzikas instrumentu, sintezatoru un citu elektronisko mūzikas radīšanas ierīču kopskaits grupas daiļradē.

"Šis ir tas albums, kura tapšanā radošumam nebija nekādu pirms tam pieņemtu robežu, turklāt ne tikai kā grupai līdz šim bija ierasts, komponēšanas un improvizācijas, bet arī jaunu skaņu tapšanas procesā," uzsver Elvijs.

Albumam dots nosaukums "Dzīvs", jo tā tomēr ir "dzīvā" veidā iespēlēta elektroniskā mūzika, kas žanriski miksējas ar džezu, fanku un roku, izmantojot visus grupā pieejamos mūzikas instrumentus, ieskaitot, piemēram, klarnetes. 

Jaunajā albumā ir arī grupai netipiski daudz dziedātā vai repotā teksta, kas arīdzan radīts pašu spēkiem un bez pieaicinātiem viesmāksliniekiem to izpildīšanā. Tas darīts ar nolūku precīzi paust savas domas par grupas dalībniekiem aktuālām tēmām vai sociālajām parādībām.

"Man šoreiz dota iespēja būt arī jaunā, es pat teiktu instrumentālā lomā," 

saka viena no grupas vokālistēm Paula Saija. "Šajā albumā vokāls daudz izmantots arī kā papildu instruments, to pievienojot dažādos efektos un iedziedājumos. Kopumā gan vokāls, gan instrumentālā grupa spēlē vienlīdzīgu lomu. Ierakstu process norisinājās eksperimentāli, meklējot dažādas balss iespējas, skaņas, tembrus, dažbrīd pat izkāpjot no pierasta estētiskuma balsij."

Albuma izdošanu grupa atzīmēs festivālā "Summer Sound" Liepājā 2. augustā. 

Trīs jaunā albuma dziesmas - "Rikšiem", "Ko tu vēl gaidi?" un "Plastmasmens" - grupas faniem jau labi zināmas. Tagad kopā ar albumu izdots ceturtais singls "Nē Nu Jā Nē Nu Nē", kam tapis arī videoklips, ko radījis Valdis Krūmiņš. Dziesmā dzirdams gan Paulas Saijas, gan grupas trombonistes Lauras Rozenbergas vokāls, kā arī... ziņu diktora Gusta Kikusta balss. Šoreiz tematiski apspēlēta dziesmas nosaukumā izmantotā tipiskā latviešu atbilde uz visiem dzīves jautājumiem.

Noklausies albumu! 

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.