Pirmā maija līdakdanči nosvinēti, no 15. maija lomā drīkst paturēt salates, no 1. jūnija ķeramajām sugām klāt nākuši zandarti un atvērta makšķerēšana Babītes ezerā, 17. jūnijā apmakšķerējamo ezeru skaitam klāt nācis Engures ezers.

Reklāma

Cik man zināms, visos ezeros to atklāšanas dienā vilkti skaisti un bagātīgi lomi. Beidzies vimbu uzvaras gājiens uz nārstu, bet nonārstojušās vimbas joprojām ir upēs un nārsta trakumā zaudētos spēkus cenšas ātri vien atgūt, pastiprināti barojoties.

Zivju lielo apetīti izmanto copmaņi un turpina veiksmīgi ķert šīs zivis, bet, lai ķertu vēl veiksmīgāk, tās jāpiebaro. 

Un jāpiebaro ne tikai vimbas, bet visas baltās zivis, kuras makšķernieks izvēlējies ķert. Bet ar ko lai piebaro? Lasot par ekspertiem dēvējošo copmaņu rakstus par piebarošanu, saprotu, ka līderi barību tirgū mainās, vienubrīd tā ir "Sensas", tad "Lorpio", nedaudz vēlāk jau kāda cita, iepriekš nedzirdēta firma. Bet, ja cita citu izspiež, tad jautājums, vai piebarojumi maz ir tik labi!

Neņemos spriest par citiem ražotājiem, to atstāju makšķernieku ziņā, bet es joprojām cītīgi turos pie sen iepazītās "N-G mix", kas, pēc manām domām, savas funkcijas pilda ideāli. Turklāt es, iegādājoties Latvijā ražotu zivju iebarojamo ēsmu, atbalstu vietējos uzņēmējus.

Runājot par šo tēmu, man atmiņā ataust epizode no copes Abavā, pie manis uz vimbu copi bija atbraucis draugs. Kamēr es sijāju un gatavoju piebarojamo ēsmu, viņš cītīgi vilka nelielas raudiņas un baltos sapalus, likās, ka vimbu šajā vietā nav. Piedāvāju viņam pārpīpēt un raidīju nolūkotajā vietā upē trīs barības bumbiņas. Pēc pīppauzes jau pirmajā laidienā katrs tikām pie skaistas vimbas.

Iebarojamās barības ietekme uz copes rezultātiem ir lieliska, un man atmiņā ataust saruna ar "N-G mix" barības izstrādātāju un ražotāju Gunti Andersonu, kurš stāstīja, ka produkti tapuši pēc ilgiem testiem un pētījumiem un to radīšanā izmantotas videi draudzīgas sastāvdaļas. Tās visas ir zivīm pazīstamas, jo lielākā vai mazākā mērā sastopamas jūrās un okeānos. Piedāvājumā ir piecpadsmit zivju barības veidi ar vidēji divdesmit piecām sastāvdaļām, pieci veidi sporta makšķerēšanai, bet šogad dienas gaismu ieraudzīs arī fermentēta kukurūza un dažādu graudu miksi, kā arī dažādas ekstrudētas granulas iebarošanai. Barības gatavošanas procesā "N-G mix" lieto rapšu eļļu, cep margarīnā, aizdara ar jūras sāli, aromātu piešķir ar dabiski identiskiem aromātiem, pilnībā tiek izslēgtas E vielas.

Guntis uzskata, ka mūsu upju mikroflora ir ļoti cietusi no minerālmēsliem, sadzīves ķīmijas un maliķu-elektriķu darbībām, tāpēc viņš savos ražojumos arvien vairāk cenšas izmantot ekoloģiskus produktus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.