Šogad 250 gadi aprit pirmajai augstskolai Latvijas teritorijā "Academia Petrina".
Tagad tur atrodas Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, un šī senā ēka ar izcilo vēsturi ir Jelgavas lepnums, raksta avīze "Zemgales Ziņas".
Svinot jubileju, šogad notikšot četri muzeja organizēti pasākumi, lai atcerētos un godinātu augstskolas docētājus un audzēkņus. Pirmais pasākums jau aizvadīts 18. februārī. Tajā runāts par augstskolas dibināšanas sākumu, pirmajiem studentiem un pirmajiem mācībspēkiem. Arī par artefaktiem – "Academia Petrina" laika liecībām, kas šobrīd atrodas muzeja krājumā. Pasākuma apmeklētājiem bijusi iespēja virtuāli satikt arī augstskolas dibinātāju hercogu Pēteri Bīronu.
Otrais cikla pasākums būs izstāde "Academia Petrina – Latvijas augstākās izglītības šūpulis", ko atklās 16. maijā.
Savukārt 3. jūlijā paredzēta konference "Academia Petrina (1775–1801) augstskolas statusā", kurā solījuši piedalīties vadošie šī perioda pētnieki, kā arī referātus gatavo vairāki muzeja speciālisti.
Decembrī iecerēts izdot rakstu krājumu "Academia Petrina 250", kas veltīts Kurzemes Literatūras un mākslas biedrības dibināšanas 210 gadu atcerei. Biedrība "Academia Petrina" paspārnē izveidota 1815. gadā un bijusi pirmā tāda veida zinātniskā organizācija Baltijā. Tās biedri 1818. gadā nodibinājuši otro vecāko muzeju Latvijā – Kurzemes Provinces muzeju, kas bijis pirmais muzejs ārpus Rīgas. Svinību pasākumos gaidīts ikviens interesents, ieeja tajos ir bez maksas.
Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".