Latvijas basketbola līgas finālā "VEF Rīga" un "Ventspils" apmainījās ar izbraukumā gūtām uzvarām un sērijā līdzsvars 1:1. Pirmajā spēlē Rīgā ventspilnieki ceturtajā ceturtdaļā atspēlējās no astoņu punktu deficīta un pēdējās minūtēs uzvaras kausus (83:80) savā labā noslieca ar trim trāpītiem tālmetieniem pēc kārtas, izceļoties Artūram Ausējam, Ivanam Gandijam-Rosam, kurš rezultatīvākais komandā ar 20 punktiem, kā arī šo izslēgšanas spēļu atklājumam Matīsam Kulačkovskim.

Pēc trīs atpūtas dienām Ventspilī abām komandām mača pirmajā daļā uzbrukumā sekmes bija labākas nekā aizsardzībā. Pateicoties precizitātei no distances (puslaikā 5/9), rīdzinieki pārtraukumā devās ar desmit punktu pārsvaru (50:40). Ventspilniekiem grozi pretī ņēma metienus tuvas distances, bet ar tālmetieniem nesekmējās. Otro puslaiku viesi iesāka tikpat jaudīgi – divi sekmīgi Nasiera Bruksa uzbrukumi, 2+1 gājiens Artim Atem, un uz tablo jau +17. Mājinieki līdz ceturtdaļas izskaņai samazināja deficītu līdz vienciparu skaitlim, taču atkal sekoja rīdzinieku izrāviens un šoreiz droša VEF uzvara – 91:74. Rīdziniekiem abos mačos rezultatīvi nospēlēja līderu trio – Bruksam pa 20 punktiem, Glenam Kouzijam 21 un 18, Kristeram Zorikam 15 un 19. Ventspilniekiem vakar Artūrs Ausējs sakrāja 19, Linards Jaunzems – 13 punktus.

Rīgas basketbolistiem izteikts pārsvars groza apakšā, no tālienes mēģinājumi visai maz, toties ar lielu precizitāti (7/15).

Turpinājums 11. maijā Rīgā, cīņa rit līdz četrām uzvarām.

Bronzas sērijā līdz trim uzvarām "Liepāja" ir vadībā 2:0 pret "Ogri". Pirmajā spēlē kurzemnieki viesos bija pārāki ar 78:66, bet vakar savā laukumā atspēlēja 20 punktu deficītu un otrajā pagarinājumā nervu cīņā uzvarēja ar 111:108, lai gan pārliecinoši zaudēja cīņu zem groza un arī sliktāk meta no distances.

Ratiņbasketbolists Kārlis Podnieks ar Vācijas komandu Elkslēbenas "RSB Thuringia Bulls" izcīnījis otro vietu Eiropas Čempionu kausā. Viņa rēķinā nu ir četras medaļas Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā, tostarp viens zelts.