Manās mājās ir veca krāsns, kas, šķiet, jau savu laiku nokalpojusi. Vai iespējams krāsni pārmūrēt, un kā to labāk izdarīt? Jautā Līvija Pierīgā.
Pirms ķeras pie krāsns pārmūrēšanas vai lielāka remonta, vērts pieaicināt skursteņslauķi. Viņš pārbaudīs dūmeju, kas savieno krāsni ar skursteni. Iespējams, tā ir aizsērējusi, tāpēc krāsns nevelk.
Vabūt aizsērējušas dūmejas pašā krāsnī un tās vienkārši jāiztīra, atverot tīrīšanas lūkas.
Ja skursteņslauķis uzskatīs, ka krāsnij patiešām nepieciešams remonts, talkā jāaicina pieredzējis krāšņu meistars.
Pašam pie krāsns remonta nevajag ķerties, jo te svarīgas specifiskas zināšanas un iemaņas.
Ja jāremontē ķieģeļu krāsns, tā tiek nojaukta un uzmūrēta no jauna. To, kuri ķieģeļi vēl izmantojami, noteiks meistars, novērtējot tos vizuāli un pēc skaņas, tos izklaudzinot ar āmuriņu. Ķieģeļu skaņai jābūt dzidrai. Parasti krāsns pēda nav jāpārmūrē, jo tā nesasilst.
Ja jāremontē podiņu krāsns, meistars, visticamāk, atvērs krāsns plakni, kurā ir kurtuves durtiņas, un nomainīs savu laiku nokalpojušos krāsns elementus.
Pēc krāsns uzmūrēšanas vai remonta meistars noteiks kārtību, kādā krāsns kurināma, lai konstrukcija vienmērīgi izžūtu un būtu gatava nākamajai apkures sezonai.
Aptauja
Kā vērtējat LASI.LV rakstu kvalitāti?
Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.
Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.
Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.