Tuvojoties apkures sezonas noslēgumam, malkas cenas kritums ir loģisks, un paredzams, ka nākamos mēnešos tendence turpināsies, maijā malkas cenai sasniedzot tās zemāko punktu, prognozē meža izsoļu sistēmas "E-silva" pārstāvji.

Reklāma

"E-silvas" pārstāvji jau februārī novērojuši malkas cenas stabilu, bet lēnu lejupslīdi, tostarp apses malkas cena pēc neliela kāpuma janvārī februāra laikā samazinājās par 10,4%. Janvārī apses malka maksāja 67 eiro par kubikmetru, bet februāra beigās – jau 60 eiro par kubikmetru.

Vienlaikus izsoļu sistēmas pārstāvji uzsver, ka, lai gan koksnes tirgū vērojama malkas cenas lejupslīde, tā noteikti nav atgriezusies pirmskara līmenī. Pērnā gada pavasaris bija izņēmums, kad malkas cena, sākoties pavasarim, pakāpeniski pieauga un piedzīvoja vēl iepriekš nepieredzētu līmeni.

"E-silvas" pārstāvji paredz, ka šā gada maijā, līdzīgi kā visus iepriekšējos gadus, enerģētiskās koksnes cena sasniegs tās tradicionāli zemāko punktu. Savukārt vasaras vidū, kad mājsaimniecības sāks gatavoties nākamajai apkures sezonai un pieprasījums pēc enerģētiskās koksnes palielināsies, atkal varētu būt novērojama cenas augšupeja.

Vienlaikus uzņēmumā norāda, ka 2022. gada oktobrī bija novērojama iepriekš neredzēti augsta bērza papīrmalkas cena – 130 eiro par kubikmetru, bet, sākoties pakāpeniskai cenas lejupslīdei novembrī, šā gada sākumā cena nu jau ir stabilizējusies.

Kā liecina "E-silvas" dati, pēc janvāra beigās piedzīvotā nelielā bērza papīrmalkas cenas pieauguma februārī atkal bija novērojama neliela cenu lejupslīde, bērza papīrmalkas cenai samazinoties no 85 eiro par kubikmetru līdz 83 eiro par kubikmetru. Tikmēr egles un priedes papīrmalkas vidējā cena februārī saglabājās janvāra līmenī un bija 78 eiro par kubikmetru.