Kompānijas "Claas" pētījumu un izmēģinājumu centrs Vācijas pilsētā Hārzevinkelē pēta 3D printeru izmantošanas perspektīvas, lai projektētu un ražotu lauksaimniecības mašīnu rezerves daļas un citus komponentus

Reklāma

Ir jau veikti izmēģinājumi ar printēšanas metodi iegūt stūres piedziņas svārstveida sviru kāpurķēžu šasijai Terra Trac. Ievērojot 100% atbilstību oriģinālajai detaļai kravnesības ziņā, uz 3D printera iegūtā rezerves daļa iznāca par 6 kg jeb 27% vieglāka, nekā ar tradicionālo metodi gatavotā.


Eksperti atzīmē, ka atsevišķu detaļu izgatavošana pēc digitālā maketa uz 3D printera neaizvietos tradicionālo ražošanu, taču ļaus būtiski paaugstināt servisa dienestu darba efektivitāti, kā arī vienkāršos tehnikas pētījuma paraugu un atsevišķu detaļu prototipu izgatavošanu. 

Piemēram, uz 3D printera var izprintēt rezerves daļas veciem, vairs ražošanā neesošiem modeļiem vai reti pieprasītām detaļām, 

kuras uzglabāt noliktavā nav lietderīgi, taču vajadzības gadījumā var ātri – dažu stundu laikā – izprintēt.


Turklāt 3D tehnoloģija ievērojami vienkāršo un paātrina inženieru darbu un ļauj viņiem strādāt pēc principa – forma seko funkcijai. Lai izgatavotu lielāko daļu lauksaimniecības mašīnām nepieciešamo detaļu, jāizveido presformas, kas ir dārgs un darbietilpīgs process. 

Ieviešot izmēģinājuma detaļas konstrukcijā jebkādas izmaiņas, ir jārada pilnīgi jaunas presformas. 3D printera gadījumā, piemēram, jaunas pārnesumu kārbas prototips tiek radīts kā digitāls modelis automatizētās rasējumu sastādīšanas sistēmā, un tad no šā pirmtēla tiek printēts izmēģinājuma eksemplārs. 

Ja nepieciešamas izmaiņas, tās tiek veiktas rasējumā, un koriģēto prototipu uzreiz var atkal izprintēt.


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.