No vēža ārstēšanas atlabušais Kotdivuāras futbola izlases uzbrucējs Sebastjens Alērs kļuva par galveno Āfrikas Nāciju kausa varoni.

Kotdivuāra savās mājās notiekošā turnīra finālā ar 2:1 pārspēja Nigēriju, trešo reizi kļūstot par Nāciju kausa ieguvējiem. Uzvaras vārtus 87. minūtē guva Dortmundes "Borussia" pārstāvošais Sebastjens Alērs, kura rēķinā vienīgie vārti otrā puslaika vidū arī pusfinālā pret Kongo. 2022. gada vasarā divas nedēļas pēc tam, kad Alērs par 31 miljonu eiro no Amsterdamas "Ajax" bija pārcēlies uz "Borussia", viņam tika konstatēts sēklinieku vēzis. Pārcietis divas operācijas un ķīmijterapijas kursu, pagājušā gada janvārī uzbrucējs atgriezās laukumā un 19 spēlēs bundeslīgā guva deviņus vārtus. Šosezon 29 gadus vecais futbolists kluba rindās spēlē maz un pie vārtu guvumiem nav ticis, līdz ar to sekmīgais Nāciju kausa finišs viņam bijis īpaši saviļņojošs. Potītes savainojuma dēļ Alērs izlaida turnīra sākumu, bet Kotdivuāra teju neizkļuva no grupas, kurā vienā no spēlēm piekāpās arī Nigērijai. Pēc turnīra smagnējā sākuma tika atlaists galvenais treneris Žans-Luijs Gasē, un šos pienākumus pārņēma asistents Emerss Faē, pirmo reizi kļūstot par komandas vadītāju pieaugušo līmenī.