Polija piektdien aicinājusi Ķīnu nosodīt Krievijas iebrukumu Ukrainā un kritizējusi Maskavu par pasaules šantažēšanu ar draudiem pielietot kodolieročus. Varšava ar šādu vēstījumu nākusi klajā Ķīnas īpašā sūtņa vizītes laikā.

Reklāma

Ķīnas valdības īpašais pārstāvis Eirāzijas lietās Li Hui apmeklēja Polijas galvaspilsētu pēc divu dienu vizītes Kijivā.

Pagājušajā nedēļā Pekina paziņoja, ka Li apmeklēs "Ukrainu, Poliju, Franciju, Vāciju un Krieviju, lai ar visām pusēm runātu par Ukrainas krīzes politisko noregulējumu".

Polijas ārlietu ministra vietnieks Vojcehs Gervels pauda cerību, ka Ķīna nosodīs Krievijas agresiju un izdarīs spiedienu uz Krieviju, lai tā atsāktu ievērot starptautisko tiesību principus, paziņoja Polijas Ārlietu ministrija.

Ministrija piebilda, ka Gervels arī nosodījis Krievijas draudus izmantot kodolieročus.

"Polija rēķinās ar konkrētām Ķīnas darbībām pret Krieviju - agresorvalsti, kas šantažē pasauli ar draudiem izmantot šos ieročus,"

paziņoja ministrija.

Ministrija piebilda, ka Polija ar bažām raugās uz Pekinas paziņojumu, ka tā vēlas stiprināt divpusējās attiecības ar Krieviju.

Li šonedēļ Ukrainas ārlietu ministram Dmitro Kulebam un citām amatpersonām sacīja, ka nav universāla risinājuma krīzes izbeigšanai.

Krievijai un Ķīnai ir tuvas attiecības, un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins martā apmeklēja Maskavu.

Ķīna apgalvo, ka ieņem neitrālu nostāju Ukrainas kara jautājumā, bet nav nosodījusi Krieviju par iebrukumu Ukrainā.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.