Berlīne apstiprinājusi izskanējušo informāciju, ka Krievija ir noklausījusies slepenu Vācijas Gaisa spēku virsnieku sarunu par iespējamu raķešu piegādi Ukrainai.

Vācijas Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka pagaidām nevar pateikt, vai sociālajos medijos noplūdinātās sarunas ir pilnībā autentiskas vai arī tajās kaut kas ir sagrozīts. Krievijas propagandas medija RT vadītāja Margarita Simonjana piektdien publiskoja apmēram 30 minūtes garu sarunu, kurā, pēc viņas teiktā, piedalījies arī Vācijas Gaisa spēku komandieris ģenerālleitnants Ingo Gerharcs. Vācijas kanclers Olafs Šolcs solījis ļoti rūpīgi izmeklēt notikušo. Sarunā Vācijas virsnieki spriež par teorētisko iespēju, ka Ukrainai varētu tikt piegādātas raķetes "Taurus". Klipā ir arī politiski sensitīva atsauce, ka britiem ir "daži cilvēki uz vietas" saistībā ar Ukrainai piegādātajām britu spārnotajām raķetēm "Storm Shadow". Vācijas ziņu aģentūra DPA, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņoja, ka noplūdinātais ieraksts ir autentisks. Viens no sarunas dalībniekiem esot atradies viesnīcā Singapūrā, un viņa numuriņā varētu būt izvietotas noklausīšanās ierīces, vēsta Vācijas mediji.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.