Valsts policija oktobra beigās Rīgā aizturējusi trīs jauniešu grupu, kas tirgoja narkotikas, ievietojot sludinājumus saziņas vietnes "Telegram" kanālos.

Likumsargi izmeklēšanā nokļuva uz pēdām personām, kuras, ievietojot sludinājumus saziņas vietnes "Telegram" grupās, Rīgas pilsētā tirgo dažāda veida narkotikas, informē Valsts policija.

Policisti veica virkni operatīvo darbību un naktī uz 25. oktobri Rīgā aizturēja 1997., 2001. un 2004. gadā dzimušus jauniešus.

2004. gadā dzimušais jaunietis aizturēts brīdī, kad Rīgas pilsētā vadīja 100 000 eiro vērtu automašīnu "Porsche Taycan", iespējams, atrodoties narkotisko vielu ietekmē. Pārējie aizdomās turētie jaunie vīrieši pirms aizturēšanas bija pārvietojušies ar spēkratu "Audi A7".

Aizdomās par narkotisko vai psihotropo vielu lietošanu visas personas tika nogādātas uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru ekspertīzes veikšanai, pēc kā ievietotas izolatorā.

Veicot kopumā desmit kratīšanu aizturēto personu dzīvesvietās - Imantas mikrorajonā un Rīgas centrā, kā arī vairākās automašīnās, policisti atsavināja 70 gramu kokaīna, 55 tabletes MDMA, 4 tabletes "Xanax", divas pagaidām nezināmas izcelsmes tabletes, 1050 gramus marihuānas, svarus, pistolei līdzīgu priekšmetu un skaidru naudu - 4940 eiro un 100 sterliņu mārciņas.

Tāpat konfiscētas automašīnas "Porsche Taycan", "BMW X5" un "Audi A7".

Ja pēc ekspertīžu rezultātiem būs secināms, ka personas vadījušas automašīnas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, kriminālprocess papildus tiks kvalificēts arī par šiem noziegumiem.

Aizturētie iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. 1997. un 2001. gadā dzimušajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet 2004. gadā dzimušajam jaunietim - ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par minēto noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.