76 gadu vecumā mūžībā devies Stokholmā dzimušais latviešu dzejnieks un dziesminieks Pāvils Johansons, vietnē "Facebook" vēsta mākslas zinātniece un izdevēja Laima Slava.

Reklāma

Populārās dzejnieces Veronikas Strēlertes un kultūrvēsturnieka Andreja Johansona dēls Pāvils Johansons piedzima Stokholmā 1947. gadā. Ieguvis filoloģijas maģistra grādu Stokholmas Universitātē, strādājis dažādās Stokholmas skolās, kā arī ilgus gadus vadījis Stokholmas latviešu skolu.

Dzejā Johansons debitējis 1967. gadā vien 19 gadu vecumā ar krājumu "Sudraba ceturksnis", 1976. gadā sekoja otra grāmata "Patskaņi un līdzskaņi". 

2016. gadā mākslas grāmatu izdevniecībā "Neputns" klajā nāca Johansona trešais dzejoļu krājums "Paisums un bēgums", bet 2022. gadā – Johansona sastādīts tēva Andreja Johansona eseju krājums.

Pāvils Johansons.

Kopā ar rokgrupu "Dundurs" tapuši vairāki skaņuplašu ieraksti. 1985. gadā klajā nāca Pāvila Johansona pirmais un vienīgais soloalbums. Muzicēja latviešu jauniešu rokgrupā "Saules brāļi" kopā ar Juri Kronbergu un brāļiem Grašiem. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.