2014. gada Saeimas vēlēšanu laikā toreizējais "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars aicinājis vēlēšanu programmatūras nodrošinātāja, IT uzņēmuma "SOAAR" vadītāju viltot vēlēšanu rezultātus par labu Solvitai Āboltiņai, Latvijas Televīzijas raidījumā "Kas notiek Latvijā?" apgalvoja "SOAAR" vadītājs Renārs Kadžulis.

Kā vakardien "Kas notiek Latvijā?" apgalvoja Kadžulis, 2014. gada Saeimas vēlēšanu laikā toreizējais "Vienotības" ģenerālsekretārs Kampars aicinājis vēlēšanu programmatūras nodrošinātāja vadītāju viltot vēlēšanu rezultātus par labu Solvitai Āboltiņai.

Video fragments no raidījuma: 

Uzzinot rezultātus, Kampars esot zvanījis un teicis: "Mums vajag, lai tu izdari, lai viņa tiktu ievēlēta," raidījumā "Kas notiek Latvijā?" stāsta Kadžulis. 

"Es saku, vai tu saproti, ko tu prasi, tu prasi viltot vēlēšanu rezultātus. Es uz tās takas nekad mūžā nestāšos. Un es atteicu. [Kampars] Teica – nu tad būs visādi," LTV raidījumā stāsta Kadžulis.

"Es par to ziņoju vairākas reizes SAB. Domājat, kaut kas notika? Tur ir tā kā pret sienu, tāpat kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Vienā brīdī nolaižas rokas kaut ko ziņot, jo neviens neko nedara," 

sacīja Kadžulis.

Egnere apsūdzību sauc par absurdu

Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") uzsvēra, ka Kadžuļa apgalvojumi ir absurdi un tādus pēc būtības komentēt nespēj. 

"Tagad piesaukt kādu personu tikai tādēļ, ka šī persona rada ažiotāžu un tādējādi var nonākt mediju virsrakstos, ir nožēlojami," teica Lībiņa-Egnere, atgādinot, ka pret "SOAAR" ir sākts kriminālprocess. 

"Kā tas var būt, ka uzņēmums nav nedz spējīgs parādīt rēķinus, nedz ko citu, ir tikai publiski apgalvojumi? Kādēļ tieši šobrīd? Ļoti daudz jautājumu, bet atbilžu nav," norādīja ministre, uzsverot, ka partija ir tiesiska un vēlas runāt par izdarītajiem darbiem, bet "acīmredzot ir vēlme kaut ko citu uzlikt priekšplānā".

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.