AS "Eco Baltia vide" būvgružu šķirošanas un pārstrādes laukuma izveidē Rumbulā investējusi vairāk nekā divus miljonus eiro.

Reklāma

Pārstāvji skaidro, ka jaunatklātais laukums nodrošinās dažādu materiālu automatizētu un manuālu šķirošanu un novirzīšanu tālākai pārstrādei, tādējādi sekmējot apglabāšanai poligonos novirzīto atkritumu apjoma samazināšanos.

Jaunatklātajā būvgružu šķirošanas un pārstrādes laukumā būs iespējama dažādu celtniecības un lielgabarīta būvniecības atkritumu šķirošana – betona, cementa, dzelzsbetona konstrukciju, flīžu, keramikas un ģipša materiālu, kā arī ķieģeļu un kokmateriālu šķirošana. 

Laukumā izvietotās automatizētās šķirošanas līnijas garums sasniedz 120 metrus un nodrošina precīzāku un efektīvāku materiālu divpakāpju šķirošanu, 

manuālu darbu piesaistot tikai šķirošanas procesa beigās. Svarīgākie līnijas mezgli ražoti Nīderlandē, bet daļa no līnijas, piemēram, lentes transportieri un šķirošanas kabīnes, ražotas tepat, Latvijā.

Šķirojamie materiāli uz jaunatklāto laukumu nonāks galvenokārt no "Eco Baltia vide" apsaimniekotajiem reģioniem. Kvalitatīvos materiālus paredzēts piedāvāt otrreizējai apritei. Daļu no savāktajiem materiāliem varēs arī nodot dažādu objektu vai piebraucamo ceļu izbūvei. Procesā atšķirotais metāls, koks, plastmasa, kartons tiks nosūtīti uz dažādiem galamērķiem tālākai pārstrādei.

Pierīgā atklāts un darbu uzsācis Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS "Eco Baltia" uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" būvgružu šķirošanas un pārstrādes laukums ar šķirošanas jaudu vairāku desmitu tūkstošu tonnu gadā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.