TV3 raidījums "Ārpus zonas" šajā pavasarī sekoja līdzi septiņām sabiedrībā zināmām personībām, kuras kopā ar TV3 ētera personību Kristīni Garklāvu devās pārbaudīju­miem pilnā 120 km garā pārgājienā pa vienu no Eiropas pēdējām mežonīgajām teritorijām – Karaļa taku Zviedrijā.

Reklāma

Šoruden raidījums atgriezīsies pie TV3 skatītājiem, dodoties jaunā, izaicinošā pārgājienā pa leģendārajiem Fanu kalniem Tadžikistānā. Tā ir vieta, kas arī atrodas ārpus zonas, proti, bez interneta pieslēguma iespējām, un tūristi tur sastopami reti.

Uz mirkli atslēgties no apkārtējās pasaules un doties pārgājienā pa Tadžikistānas kalniem piekritušas šādas sabiedrībā zināmas personības – TV personība Valters Krauze, aktrise Zane Daudziņa, mūziķis Fiņķis, mākslinieks Kristians Brekte, modele un TV personība Māra Sleja, aktieris Kārlis Arnolds Avots, kā arī profesionāls "inline" skrituļslidotājs Nils Jansons. Arī šajā pārgājienā ar viņiem kopā dosies raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva.

Tadžikistāna ir valsts Vidusāzijā. Ziemeļrietumos tā robežojas ar Uzbekistānu, ziemeļos ar Kirgizstānu, austrumos ar Ķīnu, bet dienvidos ar Afganistānu. Kalni aizņem 93% valsts teritorijas, un vairāk nekā puse valsts atrodas vairāk nekā 3000 metrus virs jūras līmeņa, tas nozīmē, ka šoreiz pārgājiena dalībniekiem būs jāmēro ceļš ne tikai pa dažāda seguma takām, bet jāpievar stāvas nogāzes un kāpieni kalnos. Tadžikistāna ir slavena ar to, ka tajā ir vairāk nekā 1300 ezeru un tai ir Centrāl­āzijas lielākās ūdens rezerves. Pārgājiena ceļš vedīs vismaz gar septiņiem gleznainiem ezeriem.

"Es pati nekad neesmu bijusi Tadžikistānā, bet, domājot par to, ko Fanu kalni varētu mums stāstīt, mani pārņem milzu pietāte majestātisko kalnu priekšā. Tā ir savvaļa ar neprātīgi skaistām ainavām un reizē arī neparedzamību – dienas vidū mūs var karsēt stipra saule, bet no rīta varam pamosties apsnigušās teltīs. Mūs var pavadīt bezvējš vai pārsteigt stipri kalnu vēji, jo tāda ir kalnu daba. Teju katru dienu mums būs jāpārvar  krietns daudzums augstuma metru. Arī tas var būt viens no izaicinājumiem, jo ne vienmēr varam paredzēt, kā mūsu ķermenis uzvedīsies, esot 3000 metrus virs jūras līmeņa. Un, protams, mūsu visu lielais izaicinājums – somas. Arī šoreiz visu nepieciešamo nesīsim uz muguras, bet ceru, ka mūs visus spēcinās gan komandas spēks, gan apziņa, ka pēc grūtajiem kāpumiem nāk īstā burvība un skaistākie skati," pirms gaidāmā pārgājiena atklāj raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva.

Izvēloties pārgājiena galamērķi, tas tika rūpīgi izpētīts un raidījuma veidotāji konsultējās ar Ārlietu ministrijas konsulāro dienestu, pievēršot īpašu uzmanību gan drošībai, gan ģeopolitiskajai situācijai Tadžikistānā. Tadžikistāna ir viena no piecām Centrāl­āzijas reģiona valstīm, kas šogad atzīmē savu 33. neatkarības gadu, un tieši šogad Latvija ar Tadžikistānu svin diplomātisko attiecību trīsdesmitgadi. Valstī ir aptuveni desmit miljoni iedzīvotāju, tās pamatiedzīvotāji ir tadžiki (79% no kopējā iedzīvotāju skaita), bet lielākās minoritātes ir uzbeki (15%), krievi (1%) un kirgīzi (1%).

Pārgājienā dalībnieki dosies jau pavisam drīz – 23. jūnijā, savukārt kanālā TV3 raidījums būs skatāms jau šajā rudenī.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.