Dažādus pašmāju hiphopa kolektīvus pārstāvoši mūziķi – Kjuumanis, E.V., Arturs Skutelis, Pre’set un Dj Vinvins – ir apvienojušies kopīgā singlā "Lepnums", kas no 14. jūnija ir pieejams visos lielākajos mūzikas straumēšanas servisos. Līdzās skaņdarbam tiek publicēts arī tā videoklips, ko režisēja Jānis Lācis.

Reklāma

Dziesma tapusi ilgākā laika posmā, pirmie ieraksti veikti vēl aizvadītā gada rudenī, bet gala skanējumu ar dziedātājas, čellistes Tabitas Balodes (Tipas) atbalstu tā ieguvusi tikai nupat, vasaras sākumā.

"Bīts tapa brīdī, kad intensīvi pētīju hip-hopa saknes Ņujorkā, vēroju virkni gan mākslinieciskās, gan dokumentālās filmas un seriālus," atceras Pre’set, bītmeikeris, producents un dziesmas idejiskais autors. "Viens no seriāliem, ko noskatījos, bija "Wu-Tang: An American Saga", – tas manī ielika krāsas, kas kalpoja kā pamats šīs dziesmas instrumentālā pavadījuma skanējumam. Visas bīta skaņas ir iespēlētas paša rokām, tomēr pavadījums sadarbībā ar Dj Vinvinu un Tabitu Balodi ieguva arī vairākus papildelementus: Vinvins bagātināja kompozīciju ar skrečiem, bet Tabita – ar vokāliem un čellu."

Dziesmas ieraksts notika Rīgā, "Eternal World" studijā, un Lielvārdē, studijā PKI 1.6. Skaņas apstrādi veica Pre’set.

"Šī sadarbība ir ļoti īpaša," uzsver reperis E.V., "Kreisā krasta" un "Brīvrunu projekta" dalībnieks. "Šķiet, pirmo reizi pašmāju hiphopa vēsturē ir sanākusi sadarbība, kurā vienlaikus satiekas pārstāvji no tādām apvienībām kā "Kreisais krasts", "Brīvrunu projekts", "Timeless", PKI, "Prospekti" un "Eternal World". Mēs katrs nākam no mazliet citas repa ēras un hip-hopa vides, un man ir neizsakāms prieks un gods par šo sadarbību."

Dziesmas videoklips filmēts Rīgā šī gada jūnija sākumā ar režisoru Jāni Lāci, kameras operatoru Albertu Jansonu un vēl vairāku radošu cilvēku komandu. 

"Mums ļoti patika dzirdētais rezultāts, šķiet, tā ir īpaša dziesma ar īpašu gaisotni, ko veido stilistiski atšķirīgs reps, – spītējot dažādībām, tas atrod kaut kādu rotaļīgu un godīgu muzikālu un jēdzienisko saspēli, veido vienotu stāstu, kas skan trīs dažādās balsīs," 

atklāj Arturs Skutelis. 

"Gribējām, lai tas ir arī vizualizēts estētiski vienkāršā videoklipā, filmēts vienā piegājienā, kā “one-shot”. Tāda apņemšanās, protams, bija ļoti naiva, ja filmēšanas spēkus veido jauni un entuziasma pilni cilvēki. Darbi ieilga, tas vairs nebija viens, statisks kadrs, un mājup devāmies nevis pēc stundas, kā sākotnēji plānots, bet agri no rīta."   

"Esmu ļoti priecīgs un gandarīts par paveikto," stāsta Kjuumanis, viens no leģendārākajiem latviešu batlu reperiem un apvienības "Prospekti" dalībnieks. "Paldies E.V. un Skutelim par kopīgo skaņdarbu, kā arī milzīgs paldies Pre’set un viņa "Eternal World" komandai. Ar visiem iesaistītajiem cilvēkiem strādāt bija patiess baudas lidojums."

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.