Ādažos zāle būs jāpļauj arī neapbūvētos īpašumos, paredz saistošie noteikumi par Ādažu novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu, kas stājās spēkā 8. jūnijā.

Reklāma

Kā norāda pašvaldībā, būtiskākā problēma, kuras risināšanai bija nepieciešami jauni noteikumi, bija publiskām teritorijām piegulošie nesakoptie īpašumi, kuros netika savlaicīgi nopļauta zāle un notīrīts sniegs. Tāpat problēmas rada vidi degradējošas būves, kas bojā ainavu un izjauc kultūrvēsturiskās vides tēlu.

Jaunie noteikumi paredz regulāru zāles pļaušanu un savākšanu neapbūvēto nekustamo īpašumu teritorijās, kas vērstas pret publisku ārtelpu, ne retāk kā divas reizes gadā. Pirmā pļaušana jāveic līdz 15. jūlijam, bet otrā - līdz 15. septembrim.

Zāliena garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus.

Noteikumos nostiprināta līdzšinējā kārtība īpašumam piegulošās publiskās teritorijas kopšanā, un uzkopjamā platība noteikta ņemot vērā faktisko situāciju. Par pārējās publiskā lietošanā esošās teritorijas sakopšanu atbild pašvaldība.

Noteikumu izstrādes laikā tika saņemti iedzīvotāju priekšlikumi ar lūgumu atbalstīt ziedošu pļavu audzēšanu nekustamo īpašumu teritorijās. Pēc šiem priekšlikumiem noteikumos iekļauts apakšpunkts ar nosacījumiem par ziedošo pļavu apsaimniekošanu.

Noteikumos arī precizēts, ka nekustamā īpašumā esošo žogu uzturēšana nodrošināma tādā tehniskā un vizuālā kārtībā, kas atbilst vides ainavas prasībām un pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.