Tīmekļa vietnē "pacientuakademija.lv", kuras idejas autori ir onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība "Onkoalianse" un kura tapusi vēža pacientu, mediķu un citu speciālistu komandas kopīgā darbā, vienkopus var atrast noderīgu informāciju par izplatītākajiem vēža veidiem, to diagnostiku, ārstēšanu, rehabilitāciju un atbalsta iespējām, kā arī citiem ar onkoloģisko diagnozi saistītiem jautājumiem.

Jaunizveidotā vietne veidota kā ceļvedis gan tiem cilvēkiem, kurus pašus skāris vēzis, gan arī viņu ģimenēm un tuviniekiem. Vietnes saturu veido tikai zinātniski pierādīta informācija, un materiāli balstīti starptautiski atzītās vadlīnijās. Satura kvalitāti un uzticamību nodrošina plašā speciālistu redkolēģija – publicētos materiālus pārbaudījuši Latvijas vadošie onkologi un citu specialitāšu eksperti.

Apvienības "Onkoalianse" nesen veiktā aptauja liecina, ka 55% aptaujāto neatrod sev nepieciešamo informāciju par vēzi vispār vai arī tā ir pārāk grūti saprotama. Pacientiem visvairāk trūkst informācijas par ārstēšanas norisi, nav arī viegli saprotamas un vienkopus pieejamas informācijas par valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, finansiālo un cita veida atbalstu.

Jaunajā vietnē skaidrots vēža rašanās un attīstības process, audzēju veidi, stadijas un izplatība. 

Vienuviet apkopota informācija par vēža skrīninga un diagnostikas iespējām, par to, kā darbojas zaļais un dzeltenais koridors, par ārstēšanas posmiem un veidiem. 

Aprakstītas arī izplatītākās vēža lokalizācijas: krūts, prostatas, plaušu, dzemdes kakla, olnīcu, zarnu un citi ļaundabīgie audzēji, to simptomi, cēloņi un riska faktori, izmeklējumi, ārstēšana un blaknes. Nav aizmirsti arī tādi pacientiem un viņu ģimenēm svarīgi praktiskas dabas jautājumi kā darbnespējas un invaliditātes noformēšana, veselības apdrošināšana, aprūpe mājās vai ārstēšanās ārvalstīs. Savukārt rehabilitācijas un uztura sadaļā aprakstītas gan pacientiem ieteiktās fiziskās aktivitātes, gan uztura principi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.