Latvijas labākais spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs sestdien Rīgā pasaules čempionāta Latvijas "Grand Prix" posmā izcili brauca pamatsacensībās, taču pirmo reizi iekļūt starp finālistiem nespēja.

Daugavpilietis pamatsacensībās uzvarēja četros no pieciem braucieniem, vēl reizi bija otrais, iekrājot 14 no 15 iespējamiem punktiem. Diemžēl pusfinālā Ļebedevs savā braucienā palika pēdējais, ceturtais un finālā, kurā vēl nekad nav braucis, netika arī šoreiz, posmā tiekot klasificēts septītajā vietā. "Kopumā labas sacensības, īpaši pamatbraucienos, taču sasniegt pirmo finālu Latvijas fanu priekšā neizdevās. Pieļāvu kļūdu, izvēloties starta celiņu pusfinālam. Izskatās, ka līdz finālam man vēl jāpagaida, taču ceru, ka mani fani, ģimene un draugi izbaudīja šo vakaru," pēc sacensībām Ļebedevam bija divējādas sajūtas.

Tikmēr Daniils Kolodinskis, debitējot šādā līmenī, trīs braucienos no pieciem ieņēma trešo vietu, kas viņam deva trīs punktus un 14. vietu.

Kā rezervisti pie teikšanas divos braucienos tika arī mājinieki Francis Gusts un Ričards Ansviesulis, taču jaunajiem spīdvejistiem pie punktiem tikt neizdevās. Par Latvijas "Grand Prix" uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva polis Bartošs Zmarzlīks, otrais zviedrs Fredriks Lindgrēns, bet trešais brits Dens Bjūlijs. Kopvērtējumā pēc deviņiem no 11 posmiem pirmais ar 141 punktu arī Zmarzlīks, par 17 punktiem apsteidzot Lindgrēnu. Ļebedevs, kurš šosezon pirmo reizi ir pamatbraucējs, nopelnījis 61 punktu un atrodas 10. pozīcijā. Vēl atlikuši posmi Dānijā un Polijā. Rīgā notika arī U-21 čempionāta otrā posma sacensības, kurās uzvarēja ukrainis Nazars Parnickis, Francis Gusts ar septiņiem punktiem pusfinālā netika un sacensības noslēdza 10. vietā, kurā viņš atrodas arī kopvērtējumā. Savukārt Ņikita Kauliņš visos braucienos palika pēdējais.