Latvijas futbola izlase 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmspēdējā spēlē viesos pret Turciju sīksti pretojās līdz spēles noslēdzošajām desmit minūtēm, taču tad ielaida trīs vārtus un piedzīvoja sagrāvi ar 0:4. Spēles gaita šoreiz neatspoguļo graujošo iznākumu, jo Latvija otrajā puslaikā, esot iedzinējos ar 0:1, arī izveidoja vairākas teicamas iespējas panākt neizšķirtu, taču Raimondam Krollim, Jānim Ikauniekam un Robertam Uldriķim tās neizdevās izmantot.

Reklāma

Savukārt pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem 83. minūtē Latvijas izlase sabruka, ļaujot turkiem gūt vēl divus vieglus vārtus. "No meistarības viedokļa pretinieks mūs ļoti skarbi sodīja par to, ka pārāk atbrīvojām zonas, parāk metāmies uz priekšu. Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem mums iestājās gan mentālo, gan fizisko spēku izsīkums," pēc mača atzina valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

"Tā, kā nospēlējām pēdējās desmit minūtes, tā nedrīkst. Tik bērnišķīgas kļūdas. Turkiem patīk spēlēt presingā un izskriet uz ātriem uzbrukumiem, tāpēc bija jāspēlē vienkāršāk un precīzāk.

Iespējams, ka beigās noguruma dēļ kādam bija pazudusi koncentrācija, taču tas nav attaisnojums, spriedze ir jātur visas 90 minūtes. Pēc mača ģērbtuvē bija šoks, jo 80 minūtes labi nokapājām, bet beigās tāds rezultāts..." vīlies bija Jānis Ikaunieks, kurš pats vienā no epizodēm, sitot ar galvu, norībīnāja pretinieku vārtu pārliktni.

Ja pēc uzvarētās spēles pret Armēniju (2:0) Latvijas izlase bija kaut nedaudz atguvusi cieņu līdzjutēju acīs, tad tagad atkal komanda ir atpakaļ bedrē. Arī pēc šī mača Dainim Kazakevičam tika jautāts, vai viņš galvenā trenera amatā jūtas droši, uz ko treneris atbildēja, ka viņam esot apnicis pirms un pēc katras spēles atbildēt uz šādu jautājumu. "Mēs strādājam katru spēli. Tie, kas grib ieraudzīt pozitīvas iezīmes, neskatoties uz to, ka sastāvā ir lieli iztrūkumi, tie ieraudzīs. Spēlējam, cīnāmies, pret grupas līderiem izskatījāmies cienīgi. Jā, šodien ne visas 90 minūtes, tas jāatzīst, taču to ko varam darīt lietas labā, to daram. Arī pēc šīs spēles izdarīsim secinājumus," tā Kazakevičs. Šo kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase noslēgs 18. novembrī mājās pret Horvātiju.

Turcija, kurai šī bija pirmā spēle jaunā galvenā trenera Vinčenco Montellas vadībā, ar šo uzvaru nodrošināja sev ceļazīmi uz finālturnīru un, ļoti iespējams, arī pirmo vietu grupā, jo Horvātija viesos ar 1:2 zaudēja Velsai. Bez turkiem ceļazīmes uz Vāciju, kur nākamgad notiks Eiropas čempionāts, nodrošinājušas arī Spānija, Skotija, Francija, Beļģija un Portugāle.

Rezultāti. FUTBOLS

EČ KVALIFIKĀCIJA

D grupa

• Turcija – Latvija 4:0 (0:0), Akgins (58.), Tosuns (83., 90.+2), Aktirolu (87).

Latvija: Ozols, Savaļnieks, Balodis, Dubra, Cigaņiks, Dašķevičs (Krollis, 59.), Saveļjevs (Emsis 46.), Tobers, Jaunzems (D. Ikaunieks, 86.), Uldriķis (Regža, 75.).

• Velsa – Horvātija 2:1.

Turcija 5-1-1 13:6 16

Velsa 3-1-2 8:8 10

Horvātija 3-1-2 10:4 10

Armēnija 2-1-3 8:9 7

Latvija 1-0-6 5:17 3

* Komanda, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.