Manam krustdēlam tika piemērots sods – sabiedriskie darbi. Vai tas ir likumīgi, ja cilvēkam ir invaliditātes grupa? Kādi var būt sabiedrisko darbu veidi? Vai ir arī tādi, kur nav nepieciešams veikt fizisku darbu? Jautā Gunta J.

Reklāma

Valsts probācijas dienesta Uzraudzības, piespiedu un sabiedriskā darba nodaļas vecākā eksperte Karīna Gromova skaidro, ka tiesa vai prokurors, piemērojot kriminālsodu – sabiedrisko darbu –, izvērtē, vai šāds sods ir atbilstošs personai, turklāt ņem vērā personas veselību. 

Personām ar invaliditāti ir bijis piemērots kriminālsods – sabiedriskais darbs, un Valsts probācijas dienests, norīkojot personas sabiedriskā darba veikšanai, izvēlas piemērotāko darba devēju, ņemot vērā personas veselības atbilstību noteiktu darbu veikšanai, tostarp viņu prasmes un iemaņas. 

Sabiedrisko darbu izpildē iesaistīto darba devēju skaits esot plašs, un tas ļaujot nodarbināt probācijas klientus dažādos darbos. 

Valsts probācijas dienesta klienti ir veikuši sabiedriskos darbus, kas nav saistīti ar fizisku darbu, piemēram, bibliotēkās, dažādās biedrībās, sociālās palīdzības centros u.c.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.