Ķīpsalas izstāžu kompleksā 2. un 3. martā notiks izstāde “PetExpo 2024”, kurā mazos un lielos apmeklētājus priecēs suņi, kaķi, truši, putni, ķirzakas, zirnekļi un citi mīļdzīvnieki.

Izstādē "Pet Expo".
Izstādē "Pet Expo"

Spilgtākās suņu šķirnes

Abās dienās starptautiskajā suņu izstādē par prestižiem tituliem sacentīsies 3012 suņi no 11 valstīm. Būs manāmi arī retumi, kuri ikdienā Latvijā nav sastopami, tādi kā  shapendūss, Kangalas aitusuns (Turcijas šķirne), Taizemes Bangkivas suns, Alpu takšveidīgais dzinējsuns, Tulearas kotons, slugi un Lietuvas dzinējsuns. Vislielākā konkurence šogad būs starp Labradoras retrīveriem, amerikāņu Stafordšīras terjeriem un krievu vējasuņiem. 

 Dižciltīgie kaķi

Ķīpsalā kaķu mīļotāji varēs apskatīt vairāk nekā 500 dižciltīgo mīluļu no piecām valstīm, kas cīnīsies par kādu no uzvarētāja statusiem. 

Visplašāk pārstāvēti būs Menas jenotveidīgie un Hailendas nokareno ausu kaķi. 

Šogad norisināsies Master, divkāršā Master un trīskāršā Master ringi, kas notiek tikai reizi gadā un kuros piedalās vistitulētākie kaķi.

Izstādē dzīvniekus vērtēs septiņi eksperti no Latvijas, Vācijas, Polijas, Itālijas un Lietuvas. “PetExpo 2024” īpašā viešņa būs Pasaules Kaķu federācijas prezidente Annelīze Hakmane, kura kaķus vērtē vairāk nekā 50 gadus.

 Bagātīga izstādes programma

Arī šogad divu dienu garumā apmeklētājus priecēs daudzveidīgi paraugdemonstrējumi. Smaržu atpazīšanas, paklausības un paraugdemonstrējumu šovi, kā arī rotveileru, Kaukāza aitusuņa, ņūfaundlendiešu un citu šķirņu prezentācijas, kas piesaistīs ikviena uzmanību. Toties kaķi priecēs ar dažādu iezīmju krāsojuma šovu un labākie no labākajiem sacentīsies Master ringos. 

Plašs dzīvnieku klāsts

Ķīpsalā varēsi apskatīt arī eksotiskus dzīvniekus, kā, piemēram, zirnekļus, ķirzakas, čūskas un arī dažādus mazos grauzējus. Uzzini, ar ko jārēķinās, dzīvojot kopā ar jauno mīļdzīvnieku, kā to kopt un lutināt. Ja mājsaimniecībā jau ir kāds no šiem dzīvnieciņiem, izstādē varēs iegādāties dažādus našķus, aksesuārus un citas noderīgas lietas.

Bērnu priekam

Mazākie izstādes apmeklētāji varēs samīļot trusīšus un šinšillas, poniju un kaziņas, kā arī apskatīt mazos grauzējus un putniņus. Lai vairāk izkustētos būs iespēja arī pavizināties uz kāda no jātnieku kluba “Mežezeri” ponijiem, bet bez maksas varēs izlēkāties “Annels” piepūšamajās atrakcijās. Būs arī atrakcijas, kurās varēs iesaistīties bērnu vecāki.

Palutini savu mīluli!

“PetExpo 2024” zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcijā par īpašām izstādes cenām varēs iegādāties gan suņu un kaķu barību, gan kārumus un vitamīnus, gan rotaļlietas un aksesuārus. Tāpat varēs saņemt profesionāļu padomus dzīvnieku barības izvēlē, kā arī izmantot sublimācijas fotoattēlu drukāšanas pakalpojumus.

Esi četrkājainā drauga meklējumos?

Ja vēl tikai esi sava mīluļa meklējumos, tad izstāde ir lieliska vieta, kur iepazīt suņu un kaķu šķirņu daudzveidību! Ķīpsalā būs pārstāvēti 11 suņu klubi, kuru eksperti sniegs atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem.

Izstādi “PetExpo 2024” organizē Latvijas Kinoloģiskā federācija (LKF) un Latvijas felinoloģiskā asociācija “Felimurs”, norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Atbalsta “DinoZoo” un “Josera". Partneris: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)

Ņem vērā!

Ja vēlies izstādi apmeklēt kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Izstāde notiks starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 2. un 3. martā, no plkst. 10.00–18.00

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.