Pēdējos desmit gadus savvaļas sugu pētnieki pastiprināti pievērsušies tiņu izpētei, bet pagājušā gada nogalē 48 ASV štatos tam piešķirts aizsargājamas sugas statuss.

Reklāma

Šāds lēmums pamatots ar klimata pārmaiņu rezultātā izzūdošām dzīvotnēm, kas ir šai sugai piemērotas. Tas nozīmē, ka vietās, kur šis aizsargājamas sugas statuss ir spēkā, būs aizliegtas tiņu medības. Vienīgais izņēmums varētu būt gadījumi, kad tinis nejauši iekļūst likumīgi uzstādītā slazdā, kas paredzēts citu sugu medīšanai. Citādi pārkāpējiem tiks piemērots sods līdz pat 45 tūkstošu eiro apmēram, atsevišķos gadījumos arī cietumsods. 

Jāpiemin gan, ka sugas stāvoklis nav vienāds visā Ziemeļamerikā. Piemēram, Kanādā tiņu populācija ir stabila un tos ir atļauts medīt.

Interesanti fakti par tiņiem

  • Lai arī tinis pirmajā mirklī vairāk atgādina nelielu lācīti, taču patiesībā tas pieder sermuļu dzimtai un ir radniecīgs caunām, āpšiem un seskiem.
  • Latvijā savvaļā tinis pēdējo reizi manīts pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Engurē. To novērojuši divi Engures medību saimniecības darbinieki, kas tobrīd pārvietojušies ar laivu. Tinis peldējis blakus laivai, bet, kad vīri to centušies sagūstīt, tas ar zobiem sašķaidījis aira galu.
  • Vai tinis daudz ēd? Tā latīniskais nosaukums ir Gulo gulo. Tulkojot no latīņu valodas, gulo latviski nozīmē rīma.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.