Iegādājāmies vistas no saimniecības. Ielaidām pie esošajām. Jaunievestās vistas sāka mest spalvu, kļuva pusplikas. Tas pats notika ar pārējām vistām. Putni ēd labi un dēj. Kas varētu būt par vainu? Jautā Anita Valmierā.

Reklāma

Veterinārārste Dace Kaula uzskata, ka gan vienas, gan otras vistas izjūt stresu. Laižot kopā jaunus putnus ar vecajām vistām, tie mēdz pat plūkties. Lai tā nenotiktu, jauniegādātie mājputni vismaz divas nedēļas bija jātur atsevišķi – karantīnā. Pēc tam putnu baru vajadzēja apvienot tumsā, lai no rīta pamostoties tiem vairs nebūtu interese vienam par otru. 

Tagad jāpanāk, lai ātrāk ataugtu spalvas. Spalvu augšanu ietekmē proteīns, E vitamīns, selēns, cinks. Spalvu augšanas veicināšanai var izmantot, piemēram, aminoskābju un vitamīnu maisījumu Nutrisel Plus, kas pieejams gan pulvera, gan šķidrā veidā un pievienojams pie ūdens. 

Pārējo minerālvielu un vitamīnu nodrošināšanai putniem var dot minerālbarību, piemēram, Vita Redin, ko izēdina kopā ar citu barību. 

Vēl varētu būt, ka jaunpienācējām līdzi atbraukušas sīkas ērcītes, kas nograuž spalvas (vistu spalvas izskatās kā nolūzušas). 

Šie parazīti pārvietojas pa putnu ķermeni, kā arī dzīvo kūtī uz aprīkojuma.Lai cīnītos ar ērcītēm, var izmantot gatavu līdzekli, piemēram, Effect Uni, ar šķīdumu apsmidzinot putnu laktas, ligzdas, pakaišus. 

Lai turpmāk novērstu jaunās ērcīšu paaudzes ieviešanos, profilaksei palaikam uz pakaišiem izkaisa sauso dezinfekcijas līdzekli Stalosan F.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.